Caritas: Pomóżmy Syryjczykom!

15 grudnia 2016 08:05Komentowanie nie jest możliweViews: 71

AleppoNie bądźmy obojętni wobec dramatu mieszkańców Syrii i miasta Aleppo – apeluje Caritas Polska. Organizacja prosi również o wspieranie organizacji pozarządowych i misjonarzy działających na rzecz poszkodowanych z powodu wojny na Bliskim Wschodzie.

“Mając w pamięci historycznej dramat powstańczej Warszawy oraz wojenną eksterminację ludności, nie zapominajmy o setkach tysięcy osób, które tracą życie i o milionach osób, które dziś zmuszone są do opuszczania rodzinnych domów z powodów wojny. Człowiek, którego tożsamość opiera się na wartościach chrześcijańskich nie może pozostać obojętny wobec zła dotykającego innego człowieka” – podkreślił dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz, w apelu przekazanym w środę PAP.

“W obliczu współczesnej tragedii Syrii stańmy solidarnie, razem, pomimo różnic światopoglądowych i sporów, prosimy o to, aby każdy zaangażował się w działanie według swoich możliwości. Brońmy się przed znieczulicą i obojętnością na tragedię wojny i prześladowania” – zaapelował ks. Subocz. Wezwał jednocześnie do modlitwy o pokój, o zakończenie cierpień niewinnych ludzi oraz o ład i wzajemny szacunek w krajach Bliskiego Wschodu.

W apelu Caritas zwróciła się również do instytucji państwowych i ludzi dobrej woli o wspieranie działalności organizacji pozarządowych i misjonarzy działających na rzecz poszkodowanych z powodu wojny na Bliskim Wschodzie.

Caritas Polska wspiera rodziny syryjskie w Aleppo oraz w Libanie poprzez projekt “Rodzina Rodzinie”, dzięki któremu blisko 800 syryjskich rodzin otrzymuje stałe wsparcie od ponad 2300 polskich rodzin. Wsparcie rodzinom syryjskim można przekazywać także przez SMS charytatywny z hasłem SYRIA (nr 72052, koszt 2,46 z VAT). Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

Źródło:

http://gosc.pl/doc/3600345.Caritas-wzywa-do-pomocy-Syryjczykom

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web