XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

13 września 2021 09:25Komentowanie nie jest możliweViews: 35

pielgrzymka 1 W dniach 25-26 września 2021 r. odbędzie się XXXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski.

Jak piszą organizatorzy “w roku św. Józefa chcemy podkreślić niezastąpioną rolę rodziny oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami. Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej.”

Do pielgrzymowania indywidualnego lub w ramach grup parafialnych czy diecezjalnych zaproszone są rodziny z dziećmi, małżeństwa i wszystkie osoby zaangażowane w Duszpasterstwo Rodzin.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Program pielgrzymki:

Sobota, 25 września 2021

Godz. 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej. Przewodniczy biskup Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Godz. 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – prowadzi Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej

Godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Niedziela, 26 września 2021

Godz. 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

• Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebach Monika i Marcin Gomułkowie, małżeństwo, rodzice trójki dzieci, przedsiębiorcy, ewangelizatorzy. Członkowie Rady Duszpasterskiej Diecezji Toruńskiej.
  • Rok Rodziny Amoris Laetitia – ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP
  • Wsparcie dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych – ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego

Godz. 10.30 Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim

Godz. 11.00 Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej.

• Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  • Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
  • Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski