II niedziela Adwentu (C), 05 XII 2021 – komentarz do Ewangelii

● Rozważa: ks. Łukasz Andrzejczyk ●

jan chrzciciel

Perykopa ewangeliczna: Łk 3,1–6 ●
(Jan Chrzciciel, pustynia, misja, nawrócenie)

W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel namawia nas do prostowania i porządkowania naszych ścieżek życiowych. Prorok znad Jordanu przypomina kogoś,  kto szarpie nas za ramię i budzi z głębokiego snu.

Posłuchaj całego rozważania:

ks. Łukasz Andrzejczyk – kapłan diecezji łomżyńskiej, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, od kwietnia 2020 prowadzi kanał na YouTube z codziennymi rozważaniami Słowa Bożego

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza
Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i Trachonitydy, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.
Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».