II niedziela Adwentu (B), 6 XII 2020 – komentarz do Ewangelii

4 grudnia 2020 00:18Komentowanie nie jest możliweViews: 495

jan chrzciciel● Rozważa: ks. Łukasz Andrzejczyk ●
Perykopa ewangeliczna: Mk  1, 1- 8

Nie wszyscy, do których Jezus przychodzi, są do wiary w Niego przygotowani. Żeby go przyjąć i uwierzyć w Niego, trzeba przedtem dobrze usłyszeć słowo Jana: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla niego.
(być przygotowanym, Jan Chrzciciel, rolnicy, głos wołającego na pustyni, głos Jezusa).

Posłuchaj całego rozważania:

ks-lukasz-andrzejczyk-120585106_736954100218441_3512383440761344426_nks. Łukasz Andrzejczyk – kapłan diecezji łomżyńskiej, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, od kwietnia 2020 prowadzi kanał na YouTube z codziennymi rozważaniami Słowa Bożego

Słowa Ewangelii według Świętego Marka
Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: «Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy.  Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: «Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».