Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 27 maja 2018 – komentarz do Ewangelii

24 maja 2018 23:16Komentowanie nie jest możliweViews: 276

Wiele zależy od Twojego życia
▼ Rozważa: Lucyna Montusiewicz ▼

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27 maja 2018)
Czytania: Pwt 4,32-34.39-40; Rz 8,14-17
Ewangelia: Mt 28,16-20

Kiedy Jan Paweł II mówił: „Nie lękaj się, wypłyń na głębię”, to mógł mieć na myśli Ewangelię, którą dziś proklamuje Kościół.

W całym dostojeństwie i majestacie Słowa Syn Boży po zmartwychwstaniu ukazuje się Apostołom po raz ostatni. Kieruje do nich proste polecenie, ale zawierające głębię i tajemnice Bożego Królestwa.

Jest to Słowo, które dzisiaj chce w nas spocząć, żyć i wydać owoce. Przede wszystkim przypomina, że jesteśmy wybrani przez Boga w tym pokoleniu, a poprzez chrzest wtajemniczeni w naturę Bożej miłości, włączeni w Mistyczne Ciało Chrystusa. Jezus potwierdza swoją moc i władzę na niebie i ziemi.

Tu pierwszy przystanek dla naszych myśli. Czy wierzysz w Jego moc? Czy doświadczasz Jego siły w twoim osobistym życiu?

Proszę, odpowiedz w wolności sumienia, tak szczerze, przed Panem.

Kto przyjmuje Jego naukę i nią żyje, wchodzi w inny wymiar człowieczeństwa. Wszyscy w ten sposób żyjący tworzymy Kościół, wnosimy miłość Boga w kolejne pokolenia.

Nie mam tutaj na myśli propagandzistów ewangelii, głosicieli na zawołanie, lecz świadków, uczniów Chrystusa, którzy ze wszystkich sił zachowują, co Jezus przykazał.

Jezus polecił nam chrzcić narody w imię Trójcy Świętej, nauczać nieznających o Bogu, prowadzić ich na drogi miłości i miłosierdzia, gdyż zależy Mu na szczęściu ludzkości. Jednak to nauczanie ma być potwierdzeniem naszych wyborów i wiary, ma wynikać z naszej drogi nawrócenia.

Św. Jan Vianey powtarzał: „Nie mów ludziom o Bogu, ale postępuj tak, aby sami o to pytali”.

Zatem ostatnie słowa polecenia Jezusa, najbardziej proste i zrozumiałe, zapraszają nas do świadomego wyboru pójścia za Nim. Obietnica skuteczna i sprawdzona już przez dwa tysiąclecia: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Zaprasza nas do ryzyka życia w Chrystusie ze względu na własne i innych zabawienie, po to zostaliśmy wybrani, a dzisiaj posłani. Dzięki temu wielu z nas już trafiło na drogę zbawienia. Zobacz i usłysz, jak wiele zależy od Twojego życia.


lucyna-montusiewicz-01Lucyna Montusiewicz, matka i żona, psycholog, nauczyciel akademicki, wieloletni przewodnik po Ziemi Świętej i Beskidach.


Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web