Ubraliśmy już 20 dzidziusiów! Potrzebne skarpetki!

30 stycznia 2017 09:28Komentowanie nie jest możliweViews: 46

butki dla dzidziusiówDrodzy Przyjaciele!

W okresie świąt Bożego Narodzenia składaliśmy się na wyprawki dla noworodków najbiedniejszych mam. Jesteście wspaniali! Udało się wspólnie skompletować łącznie 20 wyprawek. Mamy nadzieję, że zrobimy więcej, gdy otrzymamy dary z 1%.  To ważna pomoc. Jest bardzo potrzebna w wymiarze praktycznym, bo takie dziecko trzeba w coś ubrać, zabezpieczyć, zawinąć i przewinąć. Ale także jest ważna, gdyż budzi nadzieję matki, że nie jest sama, że jakoś sobie poradzi. Ta nadzieja daje szansę dziecku, gdyż często jest zagrożone aborcją.

Bardzo dziękujemy! Przyjaciele są niezawodni!

Rzeczy dla maluchów

Przysyłacie też różne rzeczy dla maluszków. Są śliczne. Moje dzieci nie miały tak pięknych ubranek i akcesoriów. W latach osiemdziesiątych poprzedniego wieku polski przemysł czegoś tak ładnego, a jednocześnie praktycznego, nie produkował. Pieluszki były tylko tetrowe, a śpioszki zapinane na ramionach, więc aby przewinąć dziecko trzeba było rozebrać je całkowicie. Wtedy jednak dużo dzieci się rodziło, a nikt nie przejmował się takimi drobiazgami.

Wózek dla malucha

Przekazaliśmy już dwa piękne wózki. Jaka była radość! Te ubogie matki, gdy idą do sklepu lub do lekarza, często noszą dziecko w chuście. Na wózek ich po prostu nie stać. Jak dziecko w waszej rodzinie wyrośnie, możecie wózek przyprowadzić do naszego biura. Będzie czekał na kolejną potrzebującą mamę. Oczywiście to dotyczy tylko Trójmiasta i jego okolic, bo trudno przesyłać wózek z drugiego końca Polski. Ale jak się rozejrzycie, zawsze znajdziecie kogoś potrzebującego.

Nadal zbieramy rzeczy dla maleńkich dzieci

Jeżeli coś zostało po Waszych dzieciach czy wnukach, możecie to ofiarować ubogim matkom. Rzeczy należy przekazywać na adres: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, Jaśkowa Dolina 47/2, 80-286 Gdańsk

Najbardziej potrzebne są maleńkie skarpetki!

Okazuje się, że najbardziej pożądane są maleńkie skarpetki. A poza tym sweterki, czapeczki. To można zrobić w domu na drutach lub na szydełku nawet z resztek włóczki. Ja dla swoich dzieci to wszystko robiłam sama. Umiem nawet zrobić skarpetki, chociaż to trochę bardziej skomplikowane. Niestety mam za dużo obowiązków i nie mam kiedy ich teraz robić. A szkoda, bo bardzo lubię robótki. Szukam więc sojuszniczek, które włączyłyby się w akcję robienia skarpetek lub maleńkich kapciuszków dla maluszków.

Kto pomoże? Robimy skarpetki, kaftaniki, czapeczki!

Wiele Pań, dzisiaj już starszych, potrafi dobrze robić na drutach i lubi tę dłubaninę. Jeżeli ktoś obawia się, że już nie pamięta, jak się to robi, dodawanie i spuszczanie oczek można powtórzyć zaglądając do Internetu. Tam jest dokładna instrukcja, również na filmach, jak się to robi.  Jeżeli oczy dopisują, a palce są sprawne, można pomóc. To, co zrobimy jest bardzo potrzebne. Zrobione z miłością maleńkie skarpetki, czapeczka czy sweterek nie tylko ochroni maluszka przed zimnem. Jest upominkiem od kochającej Babci! Te ubogie dzieci najczęściej babci nie mają albo niczego od nich nie dostają.

Czekam na zgłoszenia

Jeżeli, ktoś chce się osobiście zdeklarować lub namówi którąś ze znajomych pań, aby wolontarystycznie włączyła się w akcję robienia na drutach dla ubogich maluszków, proszę do nas zadzwonić. Telefon do naszego biura 58 341 19 11. Umówimy się i uzgodnimy szczegóły. Postaramy się o włóczkę i druty.

A Przyjaciele złożą się na włóczkę

Otwieramy skarbonkę. Zbieramy na włóczkę i odpowiednie druty: na żyłce i takie specjalne piątki do robienia skarpetek. A może ktoś chciałby po prostu ufundować takie maleńkie skarpeteczki robione fabrycznie? Zobaczymy, co da się zrobić. Jak zawsze liczymy na Was.

Dary serca można przekazywać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Prosimy pamiętajcie także o nas przekazując 1% na wsparcie naszych dzieł pro-life.

Możecie zobaczyć, co robimy TUTAJ!

Nasze dane: Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia 
NR KRS 0000249454

Na naszej stronie umieściliśmy specjalnie dla Was dobre programy (do wyboru) służące do rozliczania PITów, które można pobrać TUTAJ.

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International – Polska

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web