Rebeka Kiessling – żyje, bo aborcja była zakazana. Pomóżmy sprowadzić ją do Polski na cykl spotkań

15 lutego 2017 07:58Komentowanie nie jest możliweViews: 74

Rebecca-Kiessling-Pro-Life-Speaker-10-largeZ Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris w Warszawie otrzymaliśmy poniższą informację i apel, sygnowany przez przedstawicielkę tegoż Instytutu, Joannę Banasiuk. A ponieważ uznaliśmy, że sprawa jest godna poparcia, publikujemy ten tekst wraz z zachętą do wsparcia przyjazdu Rebeki Kiessling do Polski.

Szanowni Państwo,

czy mieli Państwo okazję poznać historię Amerykanki Rebeki Kiessling – adwokata, żony i matki pięciorga dzieci? Rodzice adoptowali ją, gdy była niemowlęciem, obdarzyli miłością i zapewnili warunki rozwoju. Jako młoda dziewczyna zapragnęła poznać swoich biologicznych rodziców. Dowiedziała się wówczas, że została poczęta w wyniku gwałtu. To był prawdziwy szok! Długo nie mogła się z tym pogodzić, jednak dzięki dobrym ludziom i głębokiej wierze pokonała tę traumę i jest dziś silną, wspaniałą kobietą, która w niezwykły sposób przekonuje do obrony życia i walki ze zbrodnią aborcji.

„Ochroniło mnie prawo”

Rebeka za każdym razem podkreśla, że urodziła się tylko dlatego, iż ówczesne przepisy prawa amerykańskiego całkowicie zakazywały aborcji. Gdyby nie to, jej matka prawdopodobnie podjęłaby najgorszą z możliwych decyzji. Dziś jest szczęśliwą babcią piątki kochających ją wnucząt. Nie ma też wątpliwości, że aborcja to najgorsze z możliwych rozwiązań dla zgwałconej kobiety, które z ofiary zbrodni czyni dzieciobójczynię.

Fałszywa litość

Aborcjoniści często twierdzą, że „nie można zmuszać zgwałconych kobiet do rodzenia”. Uważają, że właściwą odpowiedzią na dramat kobiety jest zabicie jej niewinnego dziecka. Tymczasem matki, które mimo przeżytego dramatu urodziły, praktycznie nigdy tego nie żałują. Te, które dokonały aborcji – przeżywają kolejną traumę, znacznie bardziej bolesną.

Trzeba o tym mówić

Dlatego, gdy dowiedzieliśmy się o wolnym terminie w kalendarzu Rebeki, postanowiliśmy ją koniecznie zaprosić, by odbyła cykl spotkań, podczas których opowie o swoich doświadczeniach i działaniach na rzecz prawnej ochrony najbardziej bezbronnych dzieci. Chcemy, by spotkała się z jak najliczniejszą grupą Polek i Polaków, by była gościem programów telewizyjnych i radiowych, by uczestniczyła w konferencjach. Jednak koszty podróży, logistyka pobytu i organizacja wydarzeń (wynajem sal, nagłośnienia, nagrania), wymagają od nas bardzo dużych nakładów finansowych, których wcześniej nie przewidywaliśmy. Z tej przyczyny bardzo liczę na Państwo i proszę o szczodre wsparcie naszych działań w tym miesiącu. Nie mam wątpliwości, że wizyta ta będzie miała ogromne znaczenie dla budowania społecznej świadomości na temat tego, czym naprawdę jest aborcja. Wierzę też, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli, będziemy w stanie profesjonalnie przygotować to ważne wydarzenie.

Dlatego zwracam się dziś do Państwa o wsparcie przyjazdu Rebeki Kiessling poprzez darowiznę 30 zł, 50 zł, 100 zł lub dowolnej innej kwoty, jaką uznają Państwo za stosowną.


Numer konta: 32 1160 2202 0000 0002 4778 1296
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa

Rachunek bankowy dla darowizn w USD: PL 92 1160 2202 0000 0002 5104 0774
Rachunek bankowy dla darowizn w EUR: PL 86 1160 2202 0000 0002 5104 0591
Bank Millennium S.A, BIC: BIGBPLPW


Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, żeby świadectwo życia Rebeki trafiło do szerokiego grona Polek i Polaków. Jej historia nie tylko porusza, ale jest także żywym dowodem na to, jak skuteczne może być prawo zakazujące aborcji.

Ufam, że z wielką hojnością zaangażują się Państwo w ten wyjątkowy projekt.

 

P.S. Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony Rebeki: www.rebeccakiessling.com (z niej pochodzi zdjęcie Rebeki, które publikujemy przy tym materiale)

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web