Projekt #ZatrzymajAborcję już w Sejmie!

21 sierpnia 2017 06:46Komentowanie nie jest możliweViews: 32

kaja godekSzanowny Panie!
Przyjacielu Fundacji Życie i Rodzina,

Obiecałam informować Pana na bieżąco o tym, co dzieje się aktualnie w związku z ochroną tych najmniejszych. Tak też czynię. Mam przyjemność powiadomić Pana, że wraz z Magdą Korzekwą-Kaliszuk (CitizenGO Polska) złożyliśmy u Marszałka Sejmu zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #ZATRZYMAJABORCJĘ oraz projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej. Jest to ogromny krok do przodu! Udało się to dzięki Pana wsparciu i obecności, za którą serdecznie dziękuję!

Stosownie do obowiązujących przepisów Marszałek ma teraz 14 dni na przyjęcie zawiadomienia. Po tym czasie rozpoczniemy zbiórkę podpisów pod projektem. Musimy ich zebrać minimum 100 tysięcy, jednak już teraz wiem, że ta liczba powinna być znacznie przekroczona. Dlaczego? Aby głos za życiem wybrzmiał jak najgłośniej! Bardzo dużo osób zaangażowało się w projekt. Są zdeterminowani i mocno zależy im na ochronie bezbronnych dzieci.

Nasza nowelizacja zawiera formalnie niewielką zmianę w treści ustawy – wykreślenie przesłanki eugenicznej, tj. przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. Obecnie na mocy tej przesłanki ginie w Polsce 96% wszystkich abortowanych dzieci. Sam Pan widzi, na jaką skalę są mordowane dzieci. Ale proszę sobie wyobrazić, jak wielką rzeszę tych maleńkich istot uda nam się uratować, gdy ustawa zostanie zatwierdzona i zacznie obowiązywać!

Projekt ustawy #ZATRZYMAJABORCJĘ zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. W 2015 roku z wymienionej przyczyny zabito w Polsce legalnie 1000 dzieci. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji, wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (wcześniej trudno o diagnozę!), bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się urodzić żywe dzieci, jednak nikt im nie udziela pomocy, nikt nie walczy o ich życie. Zostają pozostawione na powolną śmierć. Zgodnie z obowiązującym dziś prawem, aborcji dokonuje się przeważnie na dzieciach, które mogłyby żyć długo i być szczęśliwe: nie tylko dzieciach z zespołem Downa i Turnera, ale także niepełnosprawnych fizycznie oraz dzieciach z pochopnie postawioną radykalną diagnozą.

Niestety każdego dnia w wyniku legalnej aborcji ginie średnio troje dzieci podejrzewanych o chorobę. Zwłoka w nowelizacji ustawy to kolejne ofiary. Idealnego momentu do zmiany prawa nie będzie nigdy! Doskonale zdaję sobie sprawę, że każda próba zmiany prawa wywoła protesty lewicy ideologicznej niezależnie, czy będzie przeprowadzana teraz, za rok czy za 5 lat. Zresztą sam zapewne Pan widzi ich poczynania w mediach. Dla nich mocno niewygodne jest nasze działanie na rzecz obrony tych najmniejszych, którzy jak doskonale sobie zdajemy sprawę – sami nie są w stanie zawalczyć o swoje prawa. Dlatego my występujemy w ich imieniu. Nie możemy jednak dać się zastraszyć! Nie możemy zwracać uwagi na ludzi usiłujących jedynie krzykiem i przemocą wywalczyć prawo, bez racjonalnych argumentów. Prawda jest jedna, obecnie legalnie w Polsce są zabijane dzieci i musimy wreszcie zatrzymać ten proceder! To jest możliwe i osiągniemy to wspólnymi siłami – Pan i ja. 

Pozdrawiam Pana w imieniu swoim i Wolontariuszy,

Kaja Godek – Fundacja Życie i Rodzina

 

Jeżeli chcesz wesprzeć działalność Fundacji Życie i Rodzina, możesz to uczynić na dwa sposoby:

WSPIERAJ KORZYSTAJĄC Z PRZELEWÓW TRADYCYJNYCH

 

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO:
26 1140 2004 0000 3202 7615 3171
NAZWA ODBIORCY: FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA
TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

 

WSPIERAJ KORZYSTAJĄC Z PRZELEWÓW ZAGRANICZNYCH

 

IBAN: PL26114020040000320276153171
KOD SWIFT: BREXPLPWMBK

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web