Planowa ignorancja i gra dzieckiem poczętym

27 lutego 2017 16:36Komentowanie nie jest możliweViews: 33

PlanowaIgnorancjaDrodzy Przyjaciele!

Nie da rady, musimy szybko i solidnie doszkolić się na temat in vitro. Na jedno dziecko urodzone w tej procedurze przypada średnio dwadzieścia uśmierconych! To obecnie jedna z głównych przyczyn zabijania poczętych dzieci w Polsce.

No i stało się! 

Radni Gdańska przegłosowali dofinansowywanie procedury in vitro. W latach 2017-2020 miasto planuje wydać na ten cel 4 mln zł, chociaż jest bardzo zadłużone. „Za” głosowało 16 radnych (wszyscy z PO), przeciwko było 13 radnych (11 z PiS i 2 z PO). Jeden radny z PO wstrzymał się od głosu, a dwóch radnych z PO, którzy byli obecni na sesji, nie wzięło udziału w głosowaniu.

Duża akcja zwykłych ludzi

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z dużą determinacją zaangażowali się w tę batalię. Rozmawiali z radnymi, przekazywali materiały, wystosowali list otwarty, zorganizowali protest przed ratuszem. Współpracowali z radnymi PiS. Przekonali 5 radnych z PO!

Dziękujemy lekarzom

Za odważne i zdecydowane stawanie po stronie prawdy i życia szczególne słowa uznania należą się gdańskim lekarzom, m. in. dr Aleksandrze Kicińskiej, prowadzącej NaProCentrum w Gdańsku, dr. Piotrowi Czaudernie, wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Gdańska z PiS oraz Jerzemu Karpińskiemu, lekarzowi wojewódzkiemu.

Petycja przez Internet

Zebraliśmy 1943 głosy. Wasze podpisy szły bezpośrednio e-mailami do prezydenta Gdańska oraz przedstawicieli Rady Miasta. Bardzo dziękujemy!
Dzięki tym akcjom sprawa nie przeszła bezboleśnie i w przyszłym roku będzie można do niej wrócić.

Ignorowanie faktów i badań medycznych

Nie udało się wprowadzić rzetelnej dyskusji merytorycznej, opartej na faktach i dobrze źródłowanych badaniach medycznych. Zwyciężyła zwykła ignorancja i profesjonalna marketingowa reklama. Wielu radnych z PO z dużą mocą zaprzeczało cytowanym faktom, opartym na rzetelnych badaniach medycznych. Więcej, nazywali je propagandą ideologiczną. Odnosiliśmy wrażenie, że ich w ogóle nie znają i nie chcą znać, bo stoją w oczywistej sprzeczności z ich programowym działaniem.

Wielkie wyzwanie – trzeba się douczyć!

Drodzy Przyjaciele! To wielkie wyzwanie dla nas wszystkich. Bardzo wielu naszych znajomych jest za in vitro, ponieważ nie znają faktów. Poprzez media otrzymują olbrzymią dawkę atrakcyjnej reklamy, przygotowywanej przez fachowców od marketingu. To wielki, dochodowy biznes i warto go reklamować. Tymczasem dotarcie do rzetelnych badań i statystyk medycznych jest bardzo utrudnione. W Polsce w ogóle nie ma obowiązku pełnego raportowania, a co za tym idzie – także opracowywania i publikowania danych.

Poczęte, zaimplantowane czy urodzone 

Charakterystyczne, że podstawowe dane odnośnie do skuteczności procedury in vitro są zupełnie niespójne. Nie podaje się liczby poczynanych w tej procedurze embrionów. W końcu kompletnie nie wiadomo, ile dzieci ma szansę się urodzić – 7%, 25% czy więcej. Jest to robione celowo. Po prostu podaje się liczbę zainicjowanych ciąż, a nie urodzonych żywych dzieci. Podobnie nie podaje się liczby dzieci, które rodzą się poważnie chore. Nawet w światowej literaturze medycznej trudno te dane znaleźć.

Podajemy fakty

Zawsze powinniśmy opierać się na faktach. My nie „ideologizujemy”. W tym celu sięgamy po fachową literaturę medyczną, głównie brytyjską i amerykańską. Na jej podstawie opracowujemy dla Was wypisy, opracowania, ulotki, odpowiedzi na pytania.

To nie jest łatwe

Większość z nas nie ma wykształcenia medycznego. Wyjaśnianie skomplikowanych procedur medycznych nie jest proste. Staramy się przedstawiać je prostym zrozumiałym językiem, często w sposób skrótowy, ale nie infantylizujący zagadnienia.

Kto to jednak czyta?

Ostatnio odkryłam, że wiele osób, które powinny zapoznać się z tymi opracowaniami, nie czyta ich wcale, twierdząc, że nie ma czasu. Później dziwią się, że metoda in vitro jest tak mało skuteczna i nie potrafią nawet zadać uzasadnionych pytań.

Polecam znakomity wywiad z genetykiem prof. Stanisławem Cebratem TUTAJ oraz wywiad z lekarzem Jackiem Szulcem,  który porzucił pracę przy procedurze in vitroTUTAJ

Specjalnie dla Was!

Ulotkę w formie pytań i odpowiedzi można wydrukować na domowej drukarce i rozdawać. To znakomita pomoc w przygotowaniu do spotkań, katechez, kazań i innych wypowiedzi. Krótko, prosto i z bibliografią.

Można ją znaleźć TUTAJ

Przygotowaliśmy także nowy materiał informacyjny pt. Skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro). Zdrowie kobiet. Zdrowie dzieci.
Można go znaleźć TUTAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze programy! 

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ

Prosimy pamiętajcie także o nas, przekazując 1% na wsparcie naszych dzieł pro-life. Możecie zobaczyć, co robimy TUTAJ!

Nasze dane: Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia
NR KRS 0000249454

Na naszej stronie umieściliśmy specjalnie dla Was dobre programy (do wyboru) służące do rozliczania PITów, które można pobrać TUTAJ.

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International – Polska

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web