Odmawiajmy różaniec, prosząc o pokój na świecie i zgodę wśród naszych rodaków. Stanowisko Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej

12 stycznia 2017 07:35Komentowanie nie jest możliweViews: 71

Dziennik_Rozaniec_2Miniony rok był dla nas wyjątkowy. Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, uznaliśmy Jego panowanie. Niestety, w Nowy 2017 Rok wkraczamy skłóceni i podzieleni. Te podziały możemy dostrzec nie tylko wśród polityków, ale również w naszych domach, w naszych rodzinach, zakładach pracy i wśród przyjaciół. Nie zawsze wynikają ze złej woli. Czasami to wynik błędu, ale często błędu zawinionego, bo zabrakło wysiłku, aby dotrzeć do prawdy. Nie brak jednak i takich, którzy upatrując w tym własnych korzyści sieją niepokój i niezgodę. W modlitwie za Ojczyznę księdza Piotra Skargi, odmawianej w wielu świątyniach, powtarzamy: „byśmy swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie”. W naszej historii odnajdziemy skutki działania tych, którzy nie potrafili się wznieść ponad swój egoizm i bacząc jedynie na własny interes, wiedli Ojczyznę do zguby. Wezwaniem obcych mocarstw do ingerencji w sprawy Polski, doprowadzili do jej rozbiorów. Nie chcemy powtórki z historii. Musimy być silni jednością i pokojem. I o to powinniśmy prosić w naszych modlitwach Matkę Bożą Częstochowską, Królową Korony Polskiej, w 300. rocznicę koronacji Jej cudownego obrazu. Potrzeba dziś naszemu Narodowi szczerego oddania Bogu i Ojczyźnie. Potrzeba wysiłku, aby dobrze rozeznać rzeczywistość i dotrzeć do prawdy.

W tym roku przypada 100. rocznica objawień fatimskich. Matka Boża, zapowiadając tragiczne doświadczenia, jakie dotknęły świat w XX wieku, przestrzegała: „jeśli się nie nawrócicie”. Dziś, przywołując te wydarzenia, trzeba przypomnieć, że słowa Pani Fatimskiej są wciąż aktualne. Wojny, zamachy, liczne akty terrorystyczne, budzą nasz niepokój. Nie można również zapominać o odejściu od wartości, kryzysie rodziny, aborcji, eutanazji, współczesnym niewolnictwie. To wszystko wiedzie nas ku cywilizacji śmierci. Matka Boża wskazała nam ratunek. Jest nim różaniec. To wielka siła, która może uratować świat i dać siłę naszej Ojczyźnie.

Pamiętajmy o tym. Odmawiajmy różaniec, prosząc o pokój na świecie i zgodę wśród naszych rodaków. Oby Bóg za wstawiennictwem naszej Matki i Królowej uczynił Polskę silną i zawsze wierną.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web