Kaja Godek: Inicjatywa #ZatrzymajAborcję niebawem w Sejmie. Jest poparcie biskupów!

12 czerwca 2017 09:20Komentowanie nie jest możliweViews: 51

kaja godekSzanowny Panie! Drogi Przyjacielu Fundacji Życie i Rodzina!

Krystalizują się nasze plany związane z inicjatywą #ZatrzymajAborcję. Będzie to projekt zakazujący zabijania dzieci podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność. Jego wprowadzenie pozwoli wyeliminować 96% aborcji w polskich szpitalach i będzie ogromnym krokiem w kierunku pełnej ochrony życia.

A teraz opowiem o niezwykłym wydarzeniu.…

W ostatni wtorek wraz z Magdą Korzekwą-Kaliszuk, działaczką pro-life i dyrektorem CitizenGo Polska, miałam zaszczyt prezentować inicjatywę #ZatrzymajAborcję na 376. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem. W dniu, w którym Polscy Biskupi odnawiali zawierzenie naszej Ojczyzny Matce Bożej w stulecie objawień w Fatimie, miałyśmy okazję stanąć przed Pasterzami Kościoła i prosić ich o błogosławieństwo dla inicjatywy oraz życzliwość dla wolontariuszy, którzy będą przeprowadzać zbiórkę podpisów.

Z radością przekazuję Panu informację, że Biskupi w komunikacie końcowym po zebraniu plenarnym poparli zbiórkę podpisów i pobłogosławili inicjatywie!

Jednoznaczne wsparcie dla poprawienia ochrony życia nienarodzonych dzieci nakłada na nas ogromną odpowiedzialność za poprowadzenie kampanii. Cieszymy się, że jest Pan z nami. Będziemy informować o kolejnych etapach rozwoju projektu.

Kaja Godek

Fundacja Życie i Rodzina

Fragment Komunikatu z 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

(…) 6. Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą „#ZatrzymajAborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów.

(…) Podpisali Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce

Zakopane, 7 czerwca 2017 r.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web