Gdzie jeszcze będzie można obejrzeć plenerowe Misteria Męki Pańskiej na Podkarpaciu

6 kwietnia 2017 09:47Komentowanie nie jest możliweViews: 156

niechobrz 18Jaromir Kwiatkowski ●

Kalwaria Pacławska i  Niechobrz – to najpopularniejsze miejsca plenerowych Misteriów Męki Pańskiej na Podkarpaciu. W tym roku dołączy jeszcze Łańcut. Te piękne, realizowane często z wielkim rozmachem, widowiska pasyjne, ściągają tysiące ludzi. W poszczególne role wcielają się najczęściej amatorzy, którzy z reguły sami przygotowują scenografię i stroje. Te misteria to coś więcej niż teatr – to wydarzenia nie tylko artystyczne, ale także religijne, mające pobudzić do refleksji nad Męką i Śmiercią Chrystusa.

Do świąt wielkanocnych będzie można wybrać się jeszcze w kilka miejsc na Podkarpaciu, by przeżyć takie misterium.

Najbardziej znane jest plenerowe misterium w Kalwarii Pacławskiej, które w tym roku odbędzie się po raz 21. Można je będzie obejrzeć jeszcze dwa razy: w Niedzielę Palmową – początek o godz. 12.30 przy kaplicy Domku Matki Bożej, oraz w Wielki Piątek o godz. 12.

Także w Niedzielę Palmową, o godz. 18, już po raz trzeci będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu, w parku Matki Bożej na tyłach kościoła. Misterium to wypełniło lukę po bardzo popularnym widowisku w Babicy, którego odbyło się 10 edycji (ostatnia w 2007 r.). Jako ciekawostkę można podać, że Krzysztof Drążek, czyli Chrystus z babickich misteriów, wcielił się w tę rolę również podczas pierwszego misterium w Niechobrzu, w 2015 r.

W tym roku, w Wielką Środę, o godz. 19, można będzie obejrzeć także misterium na rynku w Łańcucie.

Warto się wybrać, do czego gorąco zachęcam.

Na zdjęciach: misterium w Niechobrzu w 2015 r. Fot. Tadeusz Poźniakniechobrz 1niechobrz 5niechobrz 6niechobrz 8niechobrz 10niechobrz 12niechobrz 13niechobrz 15niechobrz 17niechobrz 19niechobrz 21niechobrz 22

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web