Family Mainstreaming – pozytywna odpowiedź na kryzys rodziny

25 września 2017 06:48Komentowanie nie jest możliweViews: 105

mamaitataSzanowni Państwo,

Rodzina jest kluczowym i podstawowym elementem kształtującym każdego z nas i dającym poczucie osobistej satysfakcji i szczęścia. Ze społecznego punktu widzenia silne rodziny przyczyniają się do tworzenia silnej gospodarki i zamożnego kraju.
Niestety współczesne rodziny przeżywają poważny kryzys. Niepokoi szczególnie bardzo wysoka liczba rozwodów, porównywalna a nieraz przekraczająca statystyki europejskie oraz skrajnie niska dzietność plasująca nas na samym końcu statystyk Unii Europejskiej.

Przyczyny tak złej kondycji rodzin są złożone, poczynając od zmiany kulturowej, poprzez media i pop-kulturę, na presji ideologicznej kończąc.

Każdy z nas doświadcza, osobiście lub w bliskim otoczeniu, problemów z jakimi zmagają się rodziny, zwłaszcza bolesnych sytuacji rozpadu. Doświadczenia te często wiążą się z poczuciem bezradności, złości, poczucia doznawanej krzywdy.

W przygotowanej przez nas Strategii Odbudowy Rodziny naszym głównym postulatem jest wdrożenie Family Mainstreaming. Rozwiązanie to ma na celu prowadzenia polityki zorientowanej na rodzinę i rozpatrywanie nowych aktów prawnych w kontekście konsekwencji, jakie niosą one dla rodziny.

Wdrożenie rozwiązań „Family Mainstreaming” przyczyni się do poprawy trwałości rodzin, chociażby poprzez wsparcie jakie uzyskają rodziny przechodzące kryzys.

Zachęcamy Państwa do podpisania petycji w której apelujemy o podjęcie działań na rzecz myślenia rodzinno-centrycznego przy:
• tworzeniu prawa,
• edukowaniu uczniów,
• wspieraniu inicjatyw pozarządowych.

Dwa tygodnie temu w wywiadzie udzielonym Tygodnikowi Sieci, Pani Premier Beata Szydło zadeklarowała, że postulat Fundacji Mamy i Taty dotyczący „Family Mainstreaming” jest wart rozpatrzenia. Podpisanie petycji na pewno przyczyni się do bardziej przychylnego spojrzenia władz na kwestie polityki zorientowanej na rodzinę.
Jeszcze raz proszę o poświęcenie kilkudziesięciu sekund na podpisanie petycji.

Nadchodzące wydarzenia:
Już w sobotę odbędzie się IX Międzynarodowe Forum Tato.net
Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Arche w Łochowie k.Warszawy, Sobota, 30 września 2017 r. 9.00 – 18.00
Będzie to znakomita okazja do odkrycia swojego ojcostwa na nowo i poszukania odpowiedzi na ważne pytania, pomagające realizować pasję bycia świadomym tatą.
Jeszcze raz gorąco zachęcamy do zapisywania się i udziału w Forum.

Media:
Dziękujemy mediom za informacje na temat Strategii Odbudowy Rodziny. Poniżej przedstawiamy 3 wybrane linki do programów na ten temat:

Polskie Radio 24 na temat Strategii Odbudowy Rodziny i budowaniu kultury pro-rodzinnej – Marek Grabowski i Anna Murawska w audycji Macieja Woźniakiewicza: http://www.polskieradio.pl/130/5558/Artykul/1858435,Strategia-na-odbudowe-rodziny

W Radio Plus, w audycji Kamili Baranowskiej, Marek Grabowski i adwokat Joanna Parafianowicz dyskutują o tym, czy życie w małżeństwie ma jakieś zalety: http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1214/112395/jakie_sa_zalety_malzenstwa_13_09_2017

W telewizji wpolsce.tv rozmowa na temat roli państwa i roli rodziców w wychowaniu dzieci: http://wpolsce.pl/magazyn/886-marek-grabowski-niestety-pokutuje-w-europie-myslenie-ze-panstwo-ma-pierwszenstwo-przed-rodzicami

Pomoc Fundacji Mamy i Taty
Bardzo dziękujemy za wszystkie darowizny na rzecz Fundacji. Bez waszej pomocy nasze działania nie byłyby możliwe.
Darowizny można wpłacać poprzez DotPay: http://mamaitata.org.pl/pomoz lub bezpośrednio na konto bankowe: 40 2490 0005 0000 4520 3441 2862

Bardzo dziękuję za korespondencję skierowaną do nas. Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku: http://web.facebook.com/FundacjaMamyiTaty/

Pozdrawiam Państwa serdecznie,

Marek Grabowski
Prezes Fundacji Mamy i Taty

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web