Ekopiknik w Ratowie

30 września 2017 06:32Komentowanie nie jest możliweViews: 31

Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie zorganizowało w ubiegłą sobotę piknik edukacyjny pod hasłem „Skąd się bierze smog?” W jego  programie znalazły się prelekcje przygotowane przez ekspertów z Mazowieckiej Agencji Energetycznej, gry i zabawy edukacyjne poświęcone ekologii oraz przejażdżki konne.

Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego usytuowane jest w urokliwym zakątku dorzecza Wkry, na obszarze chronionym Natura 2000. Poza walorami architektonicznymi zabytku bardzo ważną rolę w tym miejscu odgrywa przyroda, której piękno można kontemplować o różnych porach roku.

W ubiegłą sobotę w zabytkowych wnętrzach oraz na terenie rekreacyjnym sanktuarium został zorganizowany ekologiczny piknik edukacyjny, którego celem było przybliżenie problemu smogu oraz niskiej emisji.

- Odpowiadając na wezwane  Ojca św. Franciszka zawarte w Encyklice Laudato Si, której tytuł został zaczerpnięty z pięknej pieśni św. Franciszka z Asyżu: „Laudato si’, mi’ Signore —Pochwalony bądź, Panie mój, przez siostrę naszą, matkę ziemię, która nas żywi i chowa”, postanowiliśmy zapoznać mieszkańców naszej małej Ojczyzny z problemem smogu oraz zachęcić ich do wspólnej aktywności na rzecz ochrony przyrody – podkreśla ks. kan. Bogdan Pawłowski, rektor ratowskiego sanktuarium, pomysłodawca pikniku.

W programie pikniku znalazły się prelekcje dotyczące niskiej emisji, gry, zabawy i konkursy edukacyjne oraz przejażdżki konne.  Dzieci i młodzież mogła wziąć udział również w otwartej lekcji jazdy konnej wspólnie z klasą kawaleryjską otwartą w Zespole Szkół w Radzanowie.

Piknik zorganizowało Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Ratujmy Ratowo, Zespołem Szkół w Radzanowie oraz Mazowiecką Agencją Energetyczną. Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

7159

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web