Człowiek sądzi, że może zburzyć to, co złączył Bóg…

2 marca 2017 09:00Komentowanie nie jest możliweViews: 85

obrączkiPrezes Papieskiej Akademii Życia zwrócił uwagę, że współczesnemu człowiekowi wydaje się, iż to, co Bóg złączył, można zburzyć albo zniekształcić. Dotyczy to przede wszystkim związku – od początku ludzkości słusznie uważanego za fundament życia i wspólnoty ludzkiej – który w sposób nierozerwalny łączy “małżeństwo osób różnej płci, rodzinę i życie”.
Dzisiaj “człowiek człowiekowi bogiem” – abp Vincenzo Paglia sparafrazował powiedzenie angielskiego filozofa Thomasa Hobbesa “człowiek człowiekowi wilkiem”.
Abp Paglia spotkał się z biskupami amerykańskimi, którzy uczestniczyli w warsztatach bioetycznych w Dallas (USA). Cykliczne warsztaty formacyjne organizuje Krajowe Katolickie Centrum Bioetyki (NCBC) we współpracy z Rycerzami Kolumba.
Prezes Papieskiej Akademii Życia odniósł się do wielkich możliwości współczesnej nauki, która potrafi każdy element życia ludzkiego przeanalizować, prześwietlić, rozebrać na najmniejsze cząstki, co otwiera nowy i nieprzewidywalny horyzont.
Współczesność stawia przed chrześcijanami ogromne wyzwania i przynagla do odbudowania fundamentów człowieczeństwa z tymi wszystkimi, którzy chcą iść z nami wspólną drogą.
Wspólnota jest odpowiedzią na ideologie separacji i obojętności – środkiem, którego Kościół musi szukać, wspierać i umacniać.
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie, eKAI - 07.02.2017 r.]
Źródło: