830 tys. podpisów pod #ZatrzymajAborcję. Co dalej?

4 grudnia 2017 06:35Komentowanie nie jest możliweViews: 75

2017-08-04-POMÓŻ-MI-FB-Cover_ImageSzanowni Państwo,

dziękuję! Z całego serca dziękuję każdemu, kto włączył się w inicjatywę “Zatrzymaj aborcję”!

830 tys. podpisów złożonych w Sejmie przeciwko zabijaniu w Polsce dzieci ze względu na podejrzenie choroby to najmocniejszy obywatelski głos w obronie życia na przestrzeni ostatnich lat! Dziękuję grupie prawie 10 tys. wolontariuszy, którzy zarejestrowali się przez CitizenGO biorąc odpowiedzialność za tę sprawę! Dziękuję również wszystkim, którzy zbierali podpisy i podpisali się niezależnie od oficjalnego zgłoszenia!

To też najmocniejszy od lat sygnał dla polityków, że oczekujemy zmiany, która zacznie w końcu chronić dzieci z podejrzeniem zespołu Downa, Turnera i innych chorób, których diagnoza jest dziś często wyrokiem śmierci. Oczekujemy, że Polska przestanie zabijać własne dzieci.

Inicjatywa została wprost poparta przez Episkopat Kościoła Katolickiego, przed którym miałam zaszczyt zaprezentować inicjatywę w czerwcu br. Miałam też zaszczyt spotkać się osobiście z Prawosławnym Metropolitą Warszawy i Całej Polski, Jego Eminencją Biskupem Sawą, który popierając inicjatywę napisał: “Nie bójmy się zabierać głosu w imieniu tych, którzy sami bronić się jeszcze nie mogą – w imieniu nienarodzonych dzieci.”

O swoim poparciu dla inicjatywy poinformowały CitizenGO liczne znane osoby! Należą im się podziękowania za odwagę i zaangażowanie w obronie najmłodszych. Oto oni:

Wanda Półtawska – bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II

Antonina Krzysztoń – poetka i wokalistka

Zofia Klepacka – mistrzyni świata w Windsurfingu

Ewa Ziętek – aktorka

Magdalena Ogórek – dziennikarka tv

Przemysław Babiarz – dziennikarz
(wypowiedź: https://youtu.be/wOHWxPi-R0Q),

Michał Chorosiński – aktor
(wypowiedź: https://youtu.be/3WZVbn0STSk),

Jasiek Mela – podróżnik
(wypowiedź: https://youtu.be/pd25CaN81ZU),

Ireneusz Krosny – aktor

Marcin Kwaśny – aktor

Darek Malejonek – muzyk

Patryk Vega – reżyser

Tomasz Zubilewicz – prezenter tv

Dziękuję też za odwagę dania świadectwa Rodzinom wychowującym dzieci z różnymi trudnościami, których diagnoza kwalifikuje dziś do aborcji. Dziękuję za to, że zdecydowali się Państwo podzielić swoim świadectwem. Świadectwa te publikujemy na naszym profilu na Facebooku CitizenGO Polska oraz blogu: www.zatrzymajaborcje.citizengo.org

Dziękuję też za zaangażowanie Polakom mieszkającym za granicą, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę CitizenGO o zorganizowanie zbiórek podpisów! Zbiórki odbyły się m.in. w Berlinie, Dortmundzie, Kolonii, Londynie, Monachium, Strasburgu, Stuttgarcie, Oslo, Wiedniu, Nowym Jorku i Chicago.

Pewnie zadają sobie Państwo pytanie, co teraz? Czy zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy? To nie koniec walki o życie dzieci. Potrzeba nadal naszego zaangażowania, a zwłaszcza modlitwy za Polskę i Polaków, za polityków i społeczników, za lekarzy i położne, za całe rodziny dotknięte traumą aborcji.

Potrzeba też ciągle wyjaśniać Polakom, że aborcja jest złem, że zabijanie dzieci jest kompromitacją naszej cywilizacji. Przypominajmy o faktach: o tym, że człowiek powstaje w chwili poczęcia i od tego momentu ma niezbywalną godność, że w polskich szpitalach zabija się głównie dzieci ze względu na podejrzenie choroby (95% aborcji), często ze względu na podejrzenie zespołu Downa czy Turnera i to w 5 i 6 miesiącu ciąży, bo na to pozwala prawo.

Marszałek Sejmu w terminie 3 miesięcy wyznaczy termin pierwszego czytania projektu obywatelskiego. Przypomnę też, że postulat analogiczny do projektu obywatelskiego (zakaz aborcji eugenicznej) znalazł się we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego autorstwa posła B. Wróblewskiego z podpisami aż 100 posłów! Być może to Trybunał Konstytucyjny już niedługo orzeknie, że przepis pozwalający na zabijanie dzieci ze względu na podejrzenie choroby jest niekonstytucyjny. Im szybciej nastąpi zmiana prawa, tym lepiej dla dzieci, kobiet, całych rodzin i Polski.

Podzielę się też dobrą analityczną informacją (wiem, że może zabrzmieć niezrozumiale, więc proszę wierzyć, że to fantastyczne wyniki), iż w wyniku naszej działalności w mediach społecznościowych pojawiło się aż 130 publikacji autorstwa CitizenGO Polska, co spowodowało ponad 3.200 wzmianek zwolenników ochrony życia o inicjatywie i rekordową liczbę 10.000 samych wzmianek w polskich mediach społecznościowych o grupie naszych sympatyków.

Raz jeszcze z całego serca dziękuję wszystkim z Państwa, którzy włączyli się w inicjatywę “Zatrzymaj aborcję”, o co wiele razy prosiłam w ostatnich miesiącach. Dziękuję za każdy podpis, za każdą nadesłaną wiadomość z informacją o zebranych podpisach, dziękuję również za odwagę zbierania podpisów i przeciwstawianie się związanym z tym atakom.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim Państwu. Podzielę się też osobistą refleksją, że gdyby nie Państwa zaangażowanie, trudno byłoby mi znaleźć siły do tej walki. Wspierajmy się w niej dalej, bo gra toczy się o godność człowieka i życie.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu CitizenGO,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web