Zaproszenie na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych do Ostoi św. Antoniego w Ratowie

31 marca 2016 08:23Komentowanie nie jest możliweViews: 123

plakat rekolekcje dla osón w związkacjMiłosierni Jak Ojciec! Hasło towarzyszące obchodom Świętego Roku Miłosierdzia stanie się również tematem przewodnim rekolekcji dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które odbędą się od  15 do 17 kwietnia w Ostoi św. Antoniego, działającej przy Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie. Poprowadzi je ks. Roman Bagiński, prekursor duszpasterstwa związków niesakramentalnych w Diecezji Płockiej oraz do niedawna dyrektor, a zarazem kapłan posługujący przez wiele lat w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym METANOIA.

- Ogłaszając Rok Bożego Miłosierdzia papież pragnął, abyśmy ten rok przeżywali przede wszystkim jako doświadczenie dzielenia się miłosierdziem, którym Bóg nas obdarza. Dlatego też rozważanie różnych przejawów Boskiego Miłosierdzia oraz naszych szans na podążanie za Jego przykładem, stanie się głównym tematem rekolekcji – podkreśla rekolekcjonista, ks. Roman Bagiński.

Formuła rekolekcji została nakreślona tak, by nie zawężać zaproszenia do osób, które zawarły wyłącznie związek cywilny z powodu przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa. Tym bardziej, że różne doświadczenia życia w związkach niesakramentalnych, a przez to różne doświadczenia stanów zwątpienia oraz odnajdywania Boga, w dodatkowy sposób ubogacają uczestników, pomagając im odnaleźć własną drogę wiary.

W programie rekolekcji przewidziano konferencje, grupy dzielenia, Eucharystie, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje tematyczne, indywidualne  rozmowy z kapłanami, a także czas na odpoczynek i poznanie bogatej historii ratowskiego sanktuarium oraz Ostoi św. Antoniego, która została otwarta w październiku 2015 roku w osiemnastowiecznych murach pobernardyńskiego zespołu klasztornego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek, 15 kwietnia o godz. 18, a zakończą w niedzielę, 17 kwietnia, ok. godz.14.00.

- W imieniu Sanktuarium św. Antoniego gorąco zachęcamy do odbycia tych rekolekcji. Głęboko wierzę, że wszechstronne doświadczenie księdza Romana Bagińskiego, który jako pierwszy w naszej diecezji tworzył duszpasterstwo związków niesakramentalnych, zaowocuje wieloma łaskami – zaprasza rektor sanktuarium, ks. Bogdan Pawłowski.

Zapisy oraz bliższe informacje: Bractwo św. Antoniego, tel. 515 822 076 bractwo@sanktuarium-ratowo.pl

Miejsce rekolekcji: Ostoja św. Antoniego przy Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie (XVIII-wieczny zespół klasztorny w Ratowie), Ratowo 58, 06-540 Radzanów, Diecezja Płocka, powiat mławski, woj. mazowieckie.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web