Watykańska strona dla dzieci. Również i Wasze pociechy mogą umieścić tam swoje rysunki

1 lutego 2016 09:22Komentowanie nie jest możliweViews: 341

rysunek1Kim jest papież, co robi i gdzie mieszka? Co mówi o rodzinie? Tego i wielu innych rzeczy Wasze pociechy mogą dowiedzieć się z watykańskiej strony dla dzieci. Wszystko to okraszone jest m.in. dziecięcymi rysunkami z całego świata oraz zdjęciami, przedstawiającymi papieża Franciszka i jego poprzedników.

Watykański portal przygotowany z myślą o dzieciach znajduje się na stronie internetowej Papieskiej Rady ds. Rodziny (www.familiam.org – klikamy u góry z prawej strony w sekcję „Bambini”). Prezentowane treści są publikowane w pięciu językach: po włosku, angielsku, hiszpańsku, portugalsku i francusku.

Strona jest bogato ilustrowana rysunkami dzieci z całego świata i zdjęciami papieża Franciszka oraz jego poprzedników. Teksty są napisane prostym, zrozumiałym dla najmłodszych i niekiedy żartobliwym językiem. Znajdują się tam fragmenty papieskich katechez na temat małżeństwa, rodziny i jej trudności, miłości rodzicielskiej, roli ojca i matki. Są też wspomnienia Franciszka o jego rodzinnym domu w Buenos Aires i czworgu jego rodzeństwa. “Mama krążyła od jednego z nas do drugiego, ale była szczęśliwa” – podkreśla papież. Strona zawiera także m.in. rady, jak traktować braci i siostry, a także przypomnienie, jak ważni są dziadkowie i ich życiowa mądrość.

Dzieci mogą przeczytać historię Watykanu i bazyliki Świętego Piotra, poznać poprzedników Franciszka, przede wszystkim Jana Pawła II i Benedykta XVI.

“Znaleźliśmy zdjęcia obecnego papieża z dzieciństwa, na przykład z ciastem, które upiekła dla niego babcia, a także przedstawiające go, gdy gra w piłkę nożną” – informuje ks. Andrea Ciucci z Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Redakcja strony zachęca dzieci, by wysyłały drogą elektroniczną swoje rysunki, które zostaną tam zamieszczone. Mail do Papieskiej Rady ds. Rodziny: pcf@family.va.

Źródło:

gosc.pl

Ilustracje: www.familiam.orgrysunek 2rysunek3rysunek4papież

 

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web