Ulubione modlitwy. Modlitwa o dobrą żonę i dobrego męża

16 lutego 2016 11:42Komentowanie nie jest możliweViews: 1525

swjozef5 lutego wraz z żoną Renią prowadziliśmy konferencję na kursie przedmałżeńskim w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Niech prezentem od nas dla słuchaczy tego kursu oraz wszystkich, którzy mocno już myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa, będą te dwie krótkie modlitwy: o dobrego męża i dobrą żonę. Kochani narzeczeni, tak często o zapominamy o tak ważnej intencji, a być może od tej modlitwy zależy całe Wasze życie – bo będziecie przecież dzielić je z osobą, którą wybierzecie. Warto zrobić wszystko, by był to odpowiedzialny wybór.

 

Modlitwa o dobrą żonę

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.

 

Modlitwa o dobrego męża

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna – Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.

Modlitwy pochodzą z książki “Cuda świętego Józefa. Świadectwa i modlitwy”.

Źródło:

http://www.deon.pl/slub/narzeczenstwo/art,43,modlitwa-do-sw-jozefa-o-dobrego-meza-i-dobra-zone.htmlby-msw-Photoxpress-3075930

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web