Ulubione modlitwy. Modlitwa do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

24 maja 2016 09:50Komentowanie nie jest możliweViews: 29196

mb wspomożycielka wiernychO Maryjo, niebieska Wspomożycielko!

Z bezgraniczną ufnością zwracam się do Ciebie w ciężkim utrapieniu, jakim Bóg w Opatrzności swojej nawiedzić mnie raczył.

Z Królewską hojnością rozlewasz bez miary potoki łask na wierne sługi swoje, w Tobie więc pokładam całą moją nadzieję, a rzucając się pokornie do stóp Twoich, polecam Ci z całą gorącością ducha moją prośbę (wymień ją).

Czuję o Najświętsza Panienko, że nie zasłużyłam(-em) na Twoje zmiłowanie z powodu grzechów moich!

Ty jednak, o litościwa Matko Maryjo, nie pamiętaj o nich, usłysz wołanie zbolałego serca i daj upragnioną łaskę, a Ja ze swej strony postanawiam służyć odtąd wiernie Tobie i Twojemu Boskiemu Synowi dopóki mi  życia stanie.

Amen.

Źródło:

*   *   *

24 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Tytuł „Wspomożycielka Wiernych” wprowadził do Litanii Loretańskiej Pius V na wieść o zwycięstwie floty chrześcijańskiej nad turecką pod Lepanto w 1571 roku. 12 września 1683 r. król Jan III Sobieski rozgromił pod Wiedniem Turków. W podziękowaniu Matce Bożej za to zwycięstwo, papież bł. Innocenty XI w roku 1684 zatwierdził w Monachium, przy kościele Św. Piotra, bractwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, rychło podniesione do rangi arcybractwa. Dla Polski, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych zostało zatwierdzone przez Stolicę Apostolską w 1959 roku. Była to odpowiedź na prośbę Episkopatu Polski, który chciał w ten sposób podkreślić, że naród polski nie tylko wyróżniał się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, ale że może wymienić wiele dat, w której doznał Jej szczególniejszej opieki. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych Kościół obchodzi dzień modlitw za Kościół w Chinach. Został on ustanowiony w 2007 roku z inicjatywy Benedykta XVI. Pierwsze jego obchody miały miejsce w roku 2008.

Źródło: