Uczniowie z Biskupic Zabarycznych wystawili jasełka w kościele pw. św. Michała Archanioła w Szczurach

4 lutego 2016 09:18Komentowanie nie jest możliweViews: 242

W ostatnią niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej z Biskupic Zabarycznych w gminie Mikstat w Wielkopolsce przedstawili historię narodzin Jezusa, czyli  Jasełka, w kościele parafialnym w Szczurach.

Pani Jolanta Grzesiak powitała ks. proboszcza Krzysztofa Rutkowskiego, zebranych parafian i gości. Złożyła wszystkim obecnym życzenia, aby Boże Narodzenie było w każdym z nas każdego dnia, bo jest ono zawsze wtedy, kiedy widzimy drugiego człowieka. Jak powiedziała za naszym wielkim, świętym Polakiem Janem Pawłem II: ,,Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest , ale przez to czym dzieli się z innymi‘’. W podziękowaniu za zaproszenie przekazała na ręce ks. proboszcza szklaną statuetkę z logo szkoły upamiętniającą pobyt uczniów w kościele w Szczurach.

W wielkim skupieniu wsłuchiwano się w treść przygotowanych Jasełek. Młodzi aktorzy w barwnych strojach wykazali się olbrzymim zaangażowaniem w perfekcyjnie wykonanych rolach. Serca wszystkich obecnych poruszyła pastorałka w wykonaniu Maryi – Kasi Uścinowicz “Przekażmy sobie znak pokoju…….choć tyle żalu w nas “.

Podczas Jasełek uczniowie stworzyli małe Betlejem w  kościele pw. Św. Michała Archanioła w Szczurach. Otrzymali ogromne brawa i podziękowanie z ust ks. proboszcza K.Rutkowskiego. Po przedstawieniu ks .proboszcz zabrał nas do miejscowej szkoły podstawowej, gdzie w szkolnej stołówce czekały na nas pyszne słodkości.

Dziękujemy za serdeczne, ciepłe przyjęcie i wspólne spotkanie.szczury_pogrzeb 166szczury_pogrzeb 168szczury_pogrzeb 169szczury_pogrzeb 171szczury_pogrzeb 172szczury_pogrzeb 163