Spotkaj się z relikwiami św. Ojca Pio. Zakończą peregrynację na Podkarpaciu: w Krośnie, Stalowej Woli-Rozwadowie i Terliczce

16 czerwca 2016 09:58Komentowanie nie jest możliweViews: 428

pio10 czerwca z Pietrelciny, miejsca urodzin św. Ojca Pio, przybyły do Polski szczególne relikwie włoskiego stygmatyka w postaci Jego habitu, rękawicy, którą zakrywał ranę na swej dłoni oraz chusty z krwią.

Poniżej miejsca, w których można jeszcze je spotkać.

16 czerwca od godziny 16 do rana 17 czerwca -  Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu przy klasztorze Kapucynów w Lublinie (Al. Kraśnicka 76, Lublin)

17 czerwca od godziny 16 do rana 18 czerwca -  Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu (Pl. Kolegiacki 1, Nowy Sącz)

18 czerwca od godziny 12 do godziny 22 -  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego przy klasztorze Kapucynów w Krośnie (Pl. Konstytucji 3 Maja 2, Krosno)

19 czerwca od godziny 6 do rana 20 czerwca - Parafia Zwiastowania Pańskiego przy klasztorze Kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie (ul. Klasztorna 27, Stalowa Wola)

20 czerwca - Parafia Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Kapucynów w Terliczce (Terliczka 158, Trzebownisko). Do Terliczki relikwie przybędą o godz. 17. Po przywitaniu – nabożeństwo intencyjne. O 18 – msza św. Po mszy św. – godziny uwielbienia.

21 czerwca - pożegnanie i podróż do Włoch

Przez 10 dni relikwie nawiedzą 12 parafii i klasztorów w Polsce, znanych z żywego kultu Świętego oraz działających Jego grup modlitewnych.

 

relikwie-sw-o-pioNa zdjęciu: O. Marciano Guarino OFMCap, gwardian klasztoru kapucynów w Pietrelcinie, i o. Roman Rusek OFMCap, przenoszą habit św. Ojca Pio z miejsca ekspozycji do samochodu, w którym relikwie udały się w podróż do Polski. Fot. Tomasz Duszyc OFMCap

 Źródło fotografii: http://www.terliczka.pl/index.php/aktualnosci/news/263-relikwie-sw-o-pio-w-polsce

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web