Podstawowa edukacja pro-life pilnie potrzebna

7 listopada 2016 09:01Komentowanie nie jest możliweViews: 56

jaśDrodzy Przyjaciele!

Czas płynie szybko, dużo się dzieje, a już od dawna nie było Listu do Przyjaciół. Cóż, tym razem to mnie „położyło”. Tuż przed naszą konferencją wylądowałam w szpitalu z głębokim zapaleniem płuc z powikłaniami. Zaatakowała mnie jakaś unowocześniona bakteria, mocno uodporniona na większość antybiotyków i naprawdę było ze mną niedobrze. Moment też był szczególny, bo to wypadło dokładnie w czasie naszej konferencji na Uniwersytecie Gdańskim, którą planowaliśmy już pół roku wcześniej.  Był to także czas wielkiej ekspiacji narodowej na Jasnej Górze. Widocznie Panu Bogu była potrzeba maleńka odrobinka także ode mnie.

Grunt to mieć Przyjaciół

Obecnie wszystko już wraca do normy. To doświadczenie pokazało, jak ważni są Przyjaciele, którzy bardzo starali się pomóc. Zewsząd płynęły też zapewnienia o modlitwie. Nie tylko z Polski! To naprawdę bardzo pomaga. Wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękuję.  Także za te piękne kwiaty z konferencji.

Konferencja bardzo się udała

Naszą konferencję wszyscy zgodnie uznali za bardzo udaną. Mamy wiele nagrań i postaramy się najlepsze wykłady udostępnić na naszej stronie internetowej.  Wymaga to jednak sporo pracy, więc dajcie nam trochę czasu.

Zestawy modeli „Małego Jasia” dla Ukrainy

Gościem specjalnym konferencji była Genia Samborska, prezes fundacji „O godność człowieka” na Ukrainie. To dla poradni, patronowanych przez jej organizację, składaliśmy się na duże zestawy modeli „Małego Jasia”. Przyjaciele jak zwykle nie zawiedli. Za zebrane do wspólnej skarbonki pieniążki mogliśmy zakupić aż dwa kartony, zawierające 10 zestawów modeli. To naprawdę piękny prezent! Te „Małe Jasie” z pewnością uratują życie niejednego dziecka. Oczywiście skorzystaliśmy z okazji i wręczyliśmy Geni te modele podczas konferencji w Gdańsku. Wracała do domu mocno obładowana i szczęśliwa. Prosiła, aby bardzo, bardzo gorąco Wam podziękować. Ten konkretny zestaw modeli zamierza podarować Uniwersytetowi Medycznemu w Kijowie.

Tracimy poparcie dla obrony życia

Obecna sytuacja w Polsce, gdy nadal agresywne feministki organizują manifestacje żądające prawa do swobody zabijania poczętych dzieci, jest bardzo niepokojąca. Tracimy poparcie dla obrony życia, co pokazują kolejne badania opinii publicznej. W tym czarnym tłumie są młode kobiety, które twierdzą,  że są za ochroną życia, ale przyszły, aby bronić  praw kobiet. One ulegają presji środowiska i liberalnych mediów. Widać,  że nie posiadają podstawowej wiedzy, zwłaszcza na temat tzw. trudnych przypadków. Wyłom, jaki zrobiono w ich, dotychczas pozytywnym nastawieniu do dziecka poczętego, jest bardzo niebezpieczny. One na naszych oczach są wciągane w ruch proaborcyjny.

Podstawowa edukacja pro-life jest bardzo potrzebna

Spokojna, racjonalna, życzliwa i oparta na faktach. To nasze zadanie! Przygotowaliśmy więc numer specjalny gazety „Wybierzmy Rodzinę i Życie”. Zawiera mnóstwo racjonalnych argumentów, wiele świadectw oraz odpowiedzi na wiele trudnych pytań.
Ten numer gazety można obejrzeć  TUTAJ

Duży nakład – można rozdawać

W Internecie jednak nie najlepiej czyta się gazetę. Zupełnie inaczej, gdy możemy wziąć ją do ręki. Dzięki Waszej pomocy udało się nam wydrukować aż 100 tys. egzemplarzy. To dzięki Wam możemy ją teraz rozdawać bezpłatnie.

Dajmy tę gazetę ludziom do rąk

Druk gazetowy jest zdecydowanie najtańszy, a ludzie biorą gazetę do ręki niemal odruchowo i znacznie chętniej niż ulotkę. Wielu uczestników konferencji wzięło te gazety, aby je rozdać  w swoich środowiskach i w parafiach. Cały jeden sztapel gazety już się rozszedł. Pozostałe czekają.
Gazeta powinna jak najszybciej i jak najszerzej docierać do ludzi. Bardzo prosimy, włączajcie się w jej rozdawanie. Porozmawiajcie ze swoim proboszczem, z przyjaciółmi, z właścicielami sklepów, gabinetów i wszędzie, gdzie są poczekalnie (u fryzjera też). Może zgodzą się na wyłożenie naszej gazety. Nie martwcie się, nie zabraknie. Jak będzie potrzebna, to z pomocą Przyjaciół zrobimy dodruk.

Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie!

Każdy może poprosić o nadesłanie określonej liczby egzemplarzy naszej gazety do rozdania w swoim środowisku.Można też odebrać paczkę bezpośrednio w naszym biurze. Wystarczy zatelefonować +48 58 341 19 11 w godzinach 9:00 do 15:00, lub napisać e-mail na adres poczta@hli.org.pl

Wszystkie środki, jakie udało się nam ostatnio zebrać, przeznaczyliśmy na druk gazety. Tak duży nakład to nasz wspólny wielki sukces. Dziękujemy.

Pomóżcie rozesłać naszą gazetę

Teraz powinniśmy rozesłać te gazety po całej Polsce. Wysyłka jest jednak dość droga. Chcielibyśmy, aby pakiety z naszą gazetą trafiły do wszystkich parafii, do wielu ośrodków i ruchów.  Prosimy, pomóżcie!

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

W imieniu KPLŻ

Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Human Life International – Polska

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web