Pod patronatem Dziennika Parafialnego. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha po raz czternasty

12 maja 2016 07:55Komentowanie nie jest możliweViews: 83

Jaromir Kwiatkowski ●

- Chcecie posłuchać dobrej muzyki ?- Taak!!! – To sobie zagrajcie sami! –  w ten sposób, każdego roku w Boże Ciało, Jan Budziaszek, perkusista Skaldów i świecki rekolekcjonista, zaczyna koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. I dodaje: – Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy sam coś tworzy.

Już czternasty raz w Rzeszowie na osiedlu Baranówka, w Parku Sybiraków, wielotysięczny tłum zbierze się w Boże Ciało, 26 maja, by uwielbiać Jezusa Eucharystycznego. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to największy w Europie cykliczny koncert muzyki chrześcijańskiej (co roku przybywa na niego od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób z różnych stron Polski i z zagranicy). Koncert jest tu zresztą pojęciem umownym: jest to wielkie uwielbienie Chrystusa, który w tym samym dniu, do południa, przeszedł w Hostii w niezliczonych procesjach przez ulice naszych miast i przez nasze wioski. Uwielbienie, które przybrało postać współnego śpiewu najpiękniejszych utworów muzyki chrześcijańskiej.

Tu nikt nie “gwiazdorzy”, jedyną “gwiazdą” jest Chrystus Eucharystyczny.  Ale koncert organizują i zapalają uczestników do śpiewu ludzie. Ci sami od lat. Spotkanie Jednego Serca Jednego Ducha to ucieleśnienie marzenia Jana Budziaszka, który szukał po całej Polsce chętnych do pomocy w organizacji takiego koncertu. I znalazł w Rzeszowie – w osobach dwóch księży: Andrzeja Cyprysia i Mariusza Mika. “Mózgiem muzycznym” jest znakomity multiinstrumentalista i aranżer Marcin Pospieszalski, a trzonem zespołu akompaniującego solistom – muzycy New Life M, jednej z najlepszych grup chrześcijańskich w Polsce. Mają oni do pomocy m.in. muzyków z Filharmonii Podkarpackiej i podkarpackich szkół muzycznych. Muzykami od kilku lat dyryguje Hubert Kowalski. Solistom akompaniuje chór Jednego Serca Jednego Ducha, animowany przez Tamarę Przybysz, Lidię Pospieszalską i Agnieszkę Musiał, wokalistkę New Life M.

Oprócz solistów znanych już z poprzednich edycji JSJD (m.in. Beata Bednarz, Leopold Twardowski), warto w tym roku zwrócić uwagę na znanego wokalistę Ryszarda Rynkowskiego, księdza-rapera Jakuba Bartczaka czy zespół Mocni w Duchu. Będa też inne niespodzianki, o których będziemy informować.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha stał się inspiracją dla zorganizowania posobnych koncertów uwielbieniowych w wielu miastach Polski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.jednegoserca.pl oraz na profilu JSJD na Facebooku.

Do zobaczenia w Boże Ciało w Parku Sybiraków!plakat2016_689

 

 

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web