Módlmy się codziennie o nawrócenie przeciwników życia

12 kwietnia 2016 07:31Komentowanie nie jest możliweViews: 89

ModlitwaZaPrzeciwnikow2Drodzy Przyjaciele!

W obecnej sytuacji, gdy w Polsce powstaje możliwość wprowadzenia pełnej ochrony życia dzieci poczętych, obserwujemy wielką agresję ze strony przeciwników życia. Atakują Kościół i dopuszczają się nawet bluźnierczych prowokacji podczas Mszy św. Żądają pełnej legalizacji zabijania dzieci w łonach matek. Życie dziecka poczętego staje się dla nich przedmiotem rozgrywek politycznych w walce o władzę. Dążą do sprowokowania emocjonalnych awantur na naszych ulicach. Kłamią i demoralizują młodych. Szkodzą ludziom i społeczeństwu. Występują przeciwko Bogu – Stwórcy Życia.  Często jednak nie wiedzą, co czynią!

Tłumaczenie nic nie daje

Ludzie ci są zablokowani na wszelkie racjonalne argumenty. Nie przyjmują do wiadomości faktów, negują prawdę. Bardzo często są agresywni. Dyskutowanie z nimi nic nie daje, podsyca tylko nienawiść.

Brak miłości

Dziecko poczęte nie jest kochane, ale traktowane jak wróg i agresor. Króluje krańcowy egoizm, którego ceną jest życie bezbronnego człowieka, wielka krzywda jego matki i rozbicie rodziny.

Życzliwość i spokój

Przede wszystkim nie dajmy się sprowokować! Bitwy na ulicach, a nawet w kościołach, nie są nam potrzebne. Odpowiadanie agresją na agresję do niczego dobrego nie prowadzi. Trzeba więc zachować spokój i życzliwość dla tych, którzy nas atakują.

Zwyciężać dobrem

O tej fundamentalnej zasadzie chrześcijańskiej przypominał nam bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który jest patronem polskich obrońców życia.  Możemy wygrać tę batalię, ale tylko zachowując spokój i otaczając miłością zarówno poczęte dziecko, jak jego matkę, ojca i całą rodzinę w trudnej sytuacji. Dzisiaj potrzeba nam bardzo, bardzo dużo miłości. Staje przed nami najtrudniejsze pytanie: czy potrafimy kochać nieprzyjaciół życia? Okazywać im życzliwość i modlić się za nich?

Potężna konfrontacja

Batalia o pełną ochronę życia już się rozpoczęła. Szykuje się potężna konfrontacja. Nie możemy się godzić, aby chore dzieci były abortowane, porzucane, skazywane na śmierć, pozbawiane opieki medycznej. Przeciwnicy życia stosują typową zasadę eugeniczną: ”to życie nie jest warte przeżycia”. Tę zasadę stosowali naziści i wszyscy wiemy, do czego to doprowadziło.

Tylko modlitwą i postem

Potrzebna jest wielka modlitwa o nawrócenie przeciwników życia. Nie jest to łatwe. Przynosi jednak wielkie owoce. Tego agresywnego przeciwnika można pokonać tylko modlitwą i postem. Pamiętajmy o tym.

Modlitwa za przeciwników życia

Zapraszamy! Przyłączcie się do wielkiej modlitwy za przeciwników życia o ich nawrócenie. Można wybrać sobie jedną osobę, która jest znana z agresywnych działań przeciwko życiu. Można modlić się jedocześnie za wszystkich. Prosimy, módlmy się codziennie razem! Pan Bóg bardzo lubi, gdy modlimy się wspólnie. Zgłoście swój udział na adres: http://www.naszestanowisko.pl/modlitwa. Tam znajduje się również tekst modlitwy, którą poniżej powtarzamy:

Panie Jezu, który na Krzyżu modliłeś się z miłością za swoich prześladowców, otwórz moje serce, abym potrafił/a modlić się za nieprzyjaciół życia, za tych którzy chcą zabijać bezbronne dzieci w łonach matek, krzywdzić kobiety i zadawać im wielki ból. Panie, proszę Cię o nawrócenie przeciwników życia! Proszę Cię także, Panie Jezu, aby ich złe zamiary nie mogły zostać zrealizowane, a każde poczęte dziecko mogło się szczęśliwie urodzić.

Uczmy się pozytywnej argumentacji

Powinniśmy znać także racjonalne argumenty za ochroną życia, zwłaszcza w tzw. szczególnych przypadkach. Będziemy atakowani, musimy wiedzieć, co odpowiadać. Racjonalnie, fachowo i z dużą życzliwością. Nasze materiały edukacyjne to zawierają. Wystarczy po nie sięgnąć. Są dostępne na naszej stronie www.hli.org.pl

Prosta argumentacja pro-life dla każdego

Postaramy się przygotować skrócony bryk informacyjny, aby wyjść naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Na to potrzebujemy trochę czasu, ale ta batalia dopiero się zaczyna, więc na pewno warto.

Liczymy na Waszą pomoc!

Wygrać można tylko razem i to mocno się jednocząc. Bardzo liczymy na Waszą pomoc i bardzo za nią dziękujemy.
Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia