Kard. Sarah: Istotą działalności charytatywnej jest walka z nędzą duchową

5 listopada 2016 13:37Komentowanie nie jest możliweViews: 60

„Najpiękniejszym działaniem na tej ziemi jest wciąż przywracanie ludziom ich równej godności synów Nieba i zdolności otwarcia się na światło wieczności” – mówił prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah w wydanym w tym roku w Polsce wywiadzie-rzece „Bóg albo nic. Rozmowa o wierze”.

Ważne jest zrozumienie wagi działalności charytatywnej. Dla chrześcijan jej istota nie ogranicza się nigdy do pomocy materialnej czy socjalnej, ale istotą jest walka z nędzą duchową. Z tego punktu widzenia palącym obowiązkiem Kościoła, wynikającym z ogromnego daru, jakim obdarzył go Bóg, jest to, by nigdy nie rezygnować.

Najpiękniejszym zatem działaniem na tej ziemi jest wciąż przywracanie ludziom ich równej godności synów Nieba i zdolności otwarcia się na światło wieczności.

kard. Robert Sarah, Nicolas Diat, Bóg albo nic. Rozmowy o wierze, Warszawa 2016, s. 376.
Wyróżnienia: Redakcja Dziennika Parafialnego

Więcej cytatów z wypowiedzi kard. Roberta Saraha znajdziesz tutaj.