Kard. Sarah do księży: Liturgiczna gnuśność to pokusa diabelska

17 września 2016 06:01Komentowanie nie jest możliweViews: 198

„Drodzy Księża! Nie możemy w naszym życiu czynić nic ważniejszego od sprawowania świętych misteriów!” – mówił prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podczas Konferencji „Sacra liturgia” w Londynie, 5 lipca 2016 r. Proponujemy jeszcze jeden krótki cytat z tego słynnego i ważkiego wystąpienia.

My, księża, my, biskupi nosimy wielką odpowiedzialność. Jak bardzo nasz dobry przykład wpływa na liturgiczną praktykę! Jak wielce nasza obojętność i wykroczenia ranią Kościół i jego Świętą Liturgię! My, księża mamy być przede wszystkim ludźmi kultu! Ludzie widzą różnicę pomiędzy księdzem, który celebruje z wiarą i tym, który celebruje w pośpiechu, często spoglądając na zegarek, tak jakby chciał wrócić do telewizora tak szybko, jak to tylko możliwe! Drodzy Księża! Nie możemy w naszym życiu czynić nic ważniejszego od sprawowania świętych misteriów! Bądźmy uważni na pokusę liturgicznej gnuśności, ponieważ jest to pokusa diabelska.

kard. Robert Sarah, Nie możemy być zadowoleni ze sposobu wdrożenia Konstytucji o Liturgii Świętej

Źródło: http://christianitas.org/news/nie-mozemy-byc-zadowoleni/
Wyróżnienia: Redakcja Dziennika Parafialnego

Zobacz poprzednie cytaty:
To Bóg, a nie człowiek stanowi centrum liturgii
„Nie przychodzimy na liturgię, tak jakbyśmy mieli występować na estradzie”. Na czym naprawdę polega aktywne uczestnictwo w liturgii