Jan Paweł II: W objawieniach Maryja zachęca do różańca

15 października 2016 06:33Komentowanie nie jest możliweViews: 69

„[Maryja] chce również dzisiaj, właśnie przez [Różaniec], dać wyraz swej macierzyńskiej trosce” – pisał Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” (16 października 2002 r.).

7. Wiele oznak wskazuje, jak bardzo Najświętsza Maryja Panna, której umierający Odkupiciel powierzył w osobie umiłowanego ucznia wszystkie dzieci Kościoła — «Niewiasto, oto syn Twój!» (J 19, 26) — chce również dzisiaj, właśnie przez tę modlitwę, dać wyraz swej macierzyńskiej trosce. W dziewiętnastym i dwudziestym stuleciu Matka Chrystusowa w różnorakich okolicznościach dawała odczuć w jakiś sposób swoją obecność i usłyszeć swój głos, by zachęcić Lud Boży do tej formy modlitwy kontemplacyjnej. W szczególności, ze względu na głęboki wpływ, jaki wywierają one na życie chrześcijan, i na autorytatywne uznanie przez Kościół, pragnę przypomnieć objawienia z Lourdes i z Fatimy; związane z nimi sanktuaria są celem licznych pielgrzymów, szukających pociechy i nadziei.

Jan Paweł II, list apost.Rosarium Virginis Mariae, nr 7, cyt. za: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/rosarium_virginis_16102002.html.
Wyróżnienia: Redakcja Dziennika Parafialnego