Habit, rękawica i chusta o. Pio w Terliczce k. Rzeszowa

21 czerwca 2016 09:42Komentowanie nie jest możliweViews: 238

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. o. Pio w Terliczce k. Rzeszowa gościło w poniedziałek relikwie św. o. Pio – habit, rękawicę, którą słynny stygmatyk zakrywał ranę dłoni (znak otrzymanych stygmatów) oraz chustę z plamami krwi. Relikwie, które przyjechały z San Giovanni Rotondo, w ciągu 10 dni odwiedziły 12 parafii i klasztorów. Terliczka była ostatnim punktem na trasie ich peregrynacji po Polsce; we wtorek wracają do Włoch.
W Terliczce byliśmy pomiędzy godz. 22 a 23. Tłumy ludzi. Kiedy przyjechaliśmy, do relikwii trzeba było stać w długiej kolejce. W dolnym kościele pw. o. Pio pełna radości, a zarazem zadumy modlitwa… Odczytywane świadectwa o cudach, jakie jeszcze za życia dokonywał o. Pio. Cudowny wieczór. Nie chciało się opuszczać kościoła.

Fot. Renata i Jaromir Kwiatkowscyterliczka 1terliczka 2terliczka 3terliczka 4terliczka 5terliczka 6