Czy Bóg potrzebuje marketingu? Rekolekcje wielkopostne z portalem Profeto.pl i Dziennikiem Parafialnym – część 1

2 marca 2016 19:46Komentowanie nie jest możliweViews: 37

Coraz bardziej zaczynamy funkcjonować w myśl nowych sposobów wpływania na nasze decyzje. Wykorzystujemy do tego modele wpływu społecznego i techniki nowoczesnego marketingu. Powstaje pytanie, czy zasady takie jak: wdzięczność, konsekwencja, większość ma rację oraz reguły lubienia, autorytetu i niedostępności, dadzą się prosto przenieść na świat duchowy?

Czy marketing, jakiemu jesteśmy poddawani, można zastosować wobec świata łaski Bożej? Czy szukając spotkania z Panem możemy zastosować te reguły? Czy to wystarczy? Jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie dla nas proste przystosowywanie tych zasad do świata życia wewnętrznego. Czy szatan w swoich manipulacjach nie stosuje tych technik?

Czy Bóg potrzebuje marketingu? To pytanie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Tych pytań będzie znacznie więcej, ale będą też odpowiedzi. Wielki Post to czas niecodzienny, czas wyjątkowego oczekiwania. Zapraszamy Was w tym szczególnym czasie do stawiania pytań i znajdowania odpowiedzi. Rekolekcje ruszają.

Kolejne odcinki internetowych rekolekcji z portalem Profeto.pl i Dziennikiem Parafialnym – w poniedziałki i środy.