Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w mikstackim sanktuarium

16 kwietnia 2015 15:22Komentowanie nie jest możliweViews: 627

Ks. Krzysztof Ordziniak, Małgorzata Strzelec ●

Niedziela Miłosierdzia Bożego była bogata w wydarzenia w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie (diecezja kaliska).  Sanktuarium położone jest na Wzgórzu Cmentarnym za miastem. Otaczają je groby naszych bliskich. Tu 12 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia, zgromadziliśmy się, aby przepełnieni wiarą w obietnice złożone św. Siostrze Faustynie, związane z tym  świętem, prosić o radość życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych. O godz. 15 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce wyruszyliśmy na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem odprawiając nabożeństwo Drogi Światła. Od trzech lat w Sanktuarium w Święto Miłosierdzia Bożego odprawiana jest także Msza Święta w intencji poruszających się pojazdami jednośladowymi.

O bezpieczeństwo dla podróżujących modlił się ks. Paweł Gomółka, zaś ks. kan. Krzysztof Ordziniak sprawował Mszę Świętą prosząc o błogosławieństwo  i potrzebne łaski dla czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Homilię w czasie tej Mszy Świętej wygłosił ks. Krzysztof, który przypomniał zebranym historię powstania obrazu Jezusa Miłosiernego oraz wyjaśnił jego symbolikę. W słowie skierowanym do wiernych zachęcił kierowców jednośladów do złożenia ofiary na MIVA Polska. Wskazał, że jest to gest solidarności  i pomocy dla misjonarzy w zakupie środków transportu, by ci mogli nieść radosną nowinę o zmartwychwstałym Panu  w najodleglejsze zakątki świata.

Po Mszy Świętej na parkingu odbyło się poświęcenie jednośladów. Były wśród nich małe, średnie i większe rowery, były skutery, ale także prawdziwe, wzbudzające podziw, ciężkie, markowe, stalowe rumaki. Dla ich właścicieli nie była jednak najważniejsza marka czy wielkość posiadanego pojazdu. Przybyli tu, na to wyjątkowe dla naszej wspólnoty Wzgórze, by z Bożym błogosławieństwem  rozpocząć nowy sezon motorowy 2015. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbywało się w Sanktuarium po raz trzeci. Co roku gromadzi coraz liczniejszą rzeszę cyklistów.

Po poświęceniu kawalkada jednośladów przejechała uliczkami miasta na stadion sportowy. Nad bezpieczeństwem przemieszczającej się kolumny czuwali druhowie strażacy.

Na stadionie odbył się pokaz akrobatyki motocyklowej, a następnie próby sprawnościowe dla uczestników imprezy.  Na zwycięzców  czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Był także wspólny  posiłek.

Z Bożym błogosławieństwem, ci całkiem mali, jak i dorośli kierowcy jednośladów, mogą wyruszać na trasy, by w pięknie otaczającego świata otwierać się na Boga, ale i dostrzegać innych  podróżujących po drogach, spiesząc im w razie potrzeby z pomocą.DSC_0008DSC_0014DSC_0026DSC_0031DSC_0036DSC_0069DSC_0114DSC_0124DSC_0143DSC_0146DSC_0149DSC_0160DSC_0161DSC_0173DSC_0179DSC_0353

 

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web