Młodzi w drodze na ŚDM. Spotkanie modlitewne w Mikstacie

25 listopada 2015 22:57Komentowanie nie jest możliweViews: 268

Ks. Krzysztof Ordziniak, Małgorzata Strzelec ●

Każdy, kto w piątkowy wieczór (20 listopada) wszedł do mikstackiego kościoła farnego, z pewnością zauważył niezwykły nastrój, jaki w nim panował. Dziesiątki płonących świec, przygaszone światło, były znakiem, że w ten wieczór będziemy przeżywali coś niezwykłego. Tego dnia do mikstackiego wieczernika zostali zaproszeni wszyscy młodzi duchem na spotkanie modlitewne przygotowujące do ŚDM w Krakowie.

Czas nieubłaganie płynie. Wielkimi krokami zbliżamy się do wielkiego wydarzenia w Kościele powszechnym , ale i w naszej Ojczyźnie. W lipcu 2016 roku do Krakowa zjadą młodzi ludzie z całego świata,by wspólnie się modlić, dać świadectwo o swojej wierze, pogłębić więź z Bogiem, ale także spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Do tego ważnego wydarzenia młodzi starają się jak najlepiej przygotować. W Mikstacie kolejny raz spotkała się młodzież z dekanatu, by poprzez udział we Mszy świętej i Adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie przygotować się do udziału w tym wielkim i ważnym wydarzeniu w Krakowie, bądź w stolicy naszej diecezji – Kaliszu. Modlitewnemu spotkaniu przewodniczył ks. Paweł Gomółka. Na początku zachęcił młodych, by przedstawili Bogu  w cichości serca intencje, z którymi przybyli na tę Eucharystię. W czasie tej mszy świętej ks. Paweł przybliżał znaczenie wykonywanych podczas jej sprawowania gestów, wyjaśniał znaczenie poszczególnych elementów. Z pewnością ta Eucharystia pogłębiła świadomość młodych ludzi i pomogła im w głębszym jej przeżyciu. W rozważaniu skierowanym do młodzieży ks. Paweł podkreślił rolę słuchania w życiu. Podkreślił też znaczenie Pisma Świętego w poszukiwaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Zachęcał zebranych, by na modlitwie nie tylko mówili do Boga, ale także wsłuchiwali się w to, co Bóg mówi do nas. Na zakończenie rozważania ks. Paweł pokazał, krótki, ale niezwykle wymowny film o mocy oddziaływania Jezusa i Jego nauczania na przestrzeni dwóch tysięcy lat.

Po Mszy świętej była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tym razem w ciszy, by każda z obecnych na niej osób spróbowała usłyszeć słowa kierowane do niej przez Boga.

Oprawę muzyczną Mszy świętej przygotował zespół młodzieżowy, a wyświetlane na ekranie słowa pieśni sprawiły, że w śpiew mogli zgromadzić się wszyscy zgromadzeni w kościele.  Płonące świece, półmrok panujący w kościele sprzyjały refleksji i modlitewnej zadumie. Był to czas wyciszenia, zatrzymania się i z pewnością doświadczenia bliskości i miłości Boga.

Za miesiąc kolejne spotkanie, bo Światowe Dni Młodzieży w Krakowie coraz bliżej. A do tego niezwykłego spotkania trzeba się po prostu dobrze przygotować.ŚDM 004ŚDM 009ŚDM 017ŚDM 023ŚDM 052ŚDM 095ŚDM 096ŚDM 105ŚDM 112