Ulubione modlitwy. Modlitwa do św. Michała Archanioła

7 stycznia 2014 15:00Komentowanie nie jest możliweViews: 5495

Do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła jako egzorcyzmu prywatnego zachęcaliśmy już w ramach cyklu “Ulubione modlitwy”. Dziś kolejna zachęta, autorstwa stałego współpracownika Dziennika Parafialnego. Okazuje się, że ta modlitwa ma moc, którą docenia wiele osób. (red.)

 

Darek Rubacha ●

sw. michałCzy znasz Boga i czy Bóg zna Ciebie? Czy masz z Nim osobistą więź, która zapewnia, że Bóg odpowie na Twoją modlitwę? A może Bóg jest w Twoim życiu jedynie jakąś odległą postacią, ideą, pustym hasłem?

Bóg chce, byśmy zwracali się do Niego z każdą sprawą w modlitwie i zapewnia, że odpowie na nasze prośby zgodnie ze swoją wolą. Kiedy zmagamy się z przeciwnościami, wszystkie nasze troski powinniśmy zrzucić na Niego i przyjąć od Niego pokój, który jest niezależny od okoliczności. Podstawą naszej nadziei i wiary jest charakter Boga. Im lepiej Go poznamy, tym chętniej będziemy Mu ufać. Wówczas niemożliwe staje się możliwym. Szukasz wsparcia w walce ze złem, szatanem, jego podszeptami?! Proś o wsparcie i siły Archanioła, którego dewizą jest „Któż jak Bóg!”.

Modlitwa do św. Michała Archanioła została ułożona przez papieża Leona XIII w 1886 roku i rozesłana do wszystkich biskupów, aby była odmawiana po mszy świętej. Obecnie modlitwa jest egzorcyzmem prywatnym.

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

 

Święty Michale Archaniele,

który wraz z Aniołami

zwyciężyłeś szatana w niebie,

dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi.

 

Michale, Michale, Michale

stań przede mną z przodu, stań za mną z tyłu,

stań po prawej, stań po lewej,

stań od góry, stań od dołu.

Michale, Michale, Michale krocz za mną pospołu.

Amen. 

Można zamiast tej modlitwy odmówić:

Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności.

Zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, odkupieni życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, Jego Syna, a przez chrzest staliśmy się świątyniami Ducha Świętego.

Uproś nam siłę woli, byśmy tej godności w sobie strzegli, broniąc się przed złem. W Tobie, Święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Patrona. Ty prowadzisz zbawionych do niebieskiej szczęśliwości.

Błagaj Boga Pokoju, aby zniweczył władzę szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli ani szkodzić Kościołowi.

Niech przez Ciebie Królowa Aniołów, Niewiasta obleczona w słońce, zetrze głowę szatana i osłania swoje ziemskie dzieci przed jego złowrogim wpływem.

Obrońco chwały Najwyższego, zanieś nasze prośby do Boga i wyjednaj nam Jego miłosierdzie. Amen.

Na zakończenie powtarzamy trzykrotnie:

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny  – zmiłuj się nad nami i nad całym światem!

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web