Jezus 24/7. W sobotę w rzeszowskim Taborze rozpocznie się nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu

27 listopada 2014 17:13Komentowanie nie jest możliweViews: 274

Jaromir Kwiatkowski ●

29 listopada br., o godz. 19, w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej (dawny budynek Wyższego Seminarium Duchownego) rozpocznie się Nieustająca Adoracja Najświętszego Sakramentu „Jezus 24/7”. Po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do specjalnie przygotowanej kaplicy. Gospodarze Taboru oraz organizatorzy adoracji zapraszają do wybrania jednej godziny w tygodniu, kiedy w ciszy i skupieniu będzie można trwać przed Jezusem.

Zobowiązanie dotyczy tylko jednej godziny w tygodniu przez okres jednego roku, tj. do 29 listopada 2015 r. (jedna godzina zawsze w tym samym dniu tygodnia o tej samej porze).

Adoracja odbywać się będzie w niewielkiej kaplicy, wydzielonej z części prezbiterium dużej kaplicy Taboru. Mieści się w niej maksymalnie 5 osób. Organizatorzy chcą, by w każdej godzinie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie czuwały minimum dwie osoby. Jeżeli będzie ich tyle, że nie będą się mieścić w kaplicy adoracji, zawsze można będzie skorzystać z dużej kaplicy.

– Skąd taki pomysł? Jest to sięganie po środki ubogie – a takim jest modlitwa – w intencji diecezji, Światowych Dni Młodzieży, czy w każdej innej intencji, która zrodzi się w sercach uczestników adoracji – mówi ks. Daniel Drozd, dyrektor Domu Tabor.  Podkreśla, że na frontowej ścianie kaplicy adoracji będzie wisiał krzyż San Damiano, pod którym św. Franciszek usłyszał słowa Pana Jezusa: „Franciszku, odbuduj mój Kościół”. – Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem, który będzie pod tym krzyżem umiejscowiony, będziemy na sposób ubogi – poprzez adorację i modlitwę – odbudowywać Kościół w Polsce, świecie, w diecezji, naszych domach i sercach – podkreśla ks. Daniel.

Zezwolenie na adorację zostało wydane przez biskupa rzeszowskiego na czas nieokreślony. W inicjatywę „Jezus 24/7” może się włączyć każda osoba pełnoletnia (niepełnoletnia musi przyjść z opiekunem). Zapisy cały czas trwają. Zainteresowanych adoracją organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem (www.tabor.rzeszow.pl) i zapisanie telefonicznie u s. Ewy Bieleckiej OV (tel. 788 250 193).

Z zapisów regulaminowych warto odnotować, że w nocy, od godz. 23 do 6, będzie można wejść na adorację wyłącznie za okazaniem karty, którą otrzymuje się przy zapisie. – Jeżeli ktoś ma przyjść w zastępstwie, to mu się tę kartę przekazuje lub zgłasza się na portierni, podając imię i nazwisko osoby zastępującej – przypomina ks. Daniel.

Jeżeli okaże się, że – przynajmniej na początku – niektóre godziny będą „nieobstawione”, to będą wtedy adorować mieszkańcy Taboru. Na terenie domu jest akademik i – jak informuje ks. Daniel – studenci wyrazili chęć adorowania w godzinach, na które nikt się nie zapisze. – Nie może być tak, żeby nikogo przy Panu Jezusie nie było – podkreśla ks. Daniel.

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web