IV Antoniański Dzień Skupienia w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Ratowie

6 maja 2014 06:54Komentowanie nie jest możliweViews: 133

IV Antoniański Dzień Skupienia - program(1)Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Ratowie serdecznie zaprasza wszystkie osoby pragnące poprosić Padewskiego Lekarza Dusz o pomoc w życiowych problemach lub podziękować mu za wyproszone łaski, na IV Antoniański Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę, 11 maja br

Spotkanie modlitewne tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11 odsłonięciem cudownego obrazu św. Antoniego Padewskiego, adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą różańcową.

O godz. 12 zostanie odprawiona msza św. w intencjach zanoszonych przez pielgrzymów, zakończona modlitwą o uzdrowienie.

Po mszy św. przewidziano czas na odpoczynek wśród malowniczej przyrody dorzecza Wkry i Mławki, na rozmowy indywidualne, zwiedzanie zabytkowego sanktuarium oraz zjedzenie ciepłego posiłku.

Następnie rozpocznie się część dnia skupienia poświęcona patronowi sanktuarium, podczas której zostanie odmówiona nowenna do świętego oraz modlitwa obrania św. Antoniego za patrona.

Na zakończenie (ok. godz. 16.00) zaplanowano liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych oraz modlitwę dziękczynną za dar  świętości Jana Pawła II, dla którego św. Antoni z Padwy był wzorem do naśladowania.

Św. Antoni to człowiek ewangeliczny – pisał wielokrotnie św. Jan Paweł II -  ponieważ głoszenie Słowa Bożego i sakrament pokuty uczynił dwoma filarami swojej działalności duszpasterskiej.

Specjalne słowo do uczestników IV Antoniańskiego Dnia Skupienia skierował biskup płocki Piotr Libera, podkreślając, że św. Antoni słynął z troski o tych, którzy przeżywając różnego rodzaju trudności i strapienia, przyjmują je z pokorą i w świetle wiary powierzają miłosierdziu Bożemu.

Źródło: Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie