Franciszek: Absurdem jest miłowanie Chrystusa bez Kościoła

1 marca 2014 20:31Komentowanie nie jest możliweViews: 187

„Chrystus i Kościół są zjednoczeni i za każdym razem, gdy Chrystus wzywa jakąś osobę, to przyprowadza ją do Kościoła” – powiedział podczas kazania w ostatni poniedziałek papież Franciszek.

Nie można zrozumieć Jezusa bez ludu Bożego, absurdem jest miłowanie Chrystusa bez Kościoła, słuchanie Chrystusa, ale nie Kościoła, naśladowanie Chrystusa na obrzeżach Kościoła. Bowiem Chrystus i Kościół są zjednoczeni i za każdym razem, gdy Chrystus wzywa jakąś osobę, to przyprowadza ją do Kościoła. (…) Gesty wielkiej czułości Jezusa uświadamiają nam, iż nasza doktryna, nasze pójście za Chrystusem, nie jest jakąś ideą, ale nieustannym trwaniem w domu. I chociaż każdy z nam może z powodu grzechu czy błędu oddalić się z domu, to zbawieniem jest powrót do domu – wraz z Jezusem do Kościoła.

Franciszek, fragment kazania podczas Mszy św. w Domu Świętej Marty, 24 lutego 2014 r.
Cyt. za: Gosc.pl.