Festiwal Wiary Rzeszów 2014 – rozkład jazdy

17 czerwca 2014 16:45Komentowanie nie jest możliweViews: 769

festiwal-wiary-logo18 czerwca, godz. 19 – nabożeństwo pokutne połączone z adoracją Krzyża – rozpoczęcie głównej części Festiwalu Wiary, hala Podpromie, wstęp wolny.

19 czerwca, godz. 9 – procesja Bożego Ciała Diecezji Rzeszowskiej, rozpocznie się mszą św. na placu Farnym; godz. 19 – koncert Jednego Serca Jednego Ducha, Park Sybiraków.

20-21 czerwca, początek godz. 10 – Rekolekcje pod tytułem „Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan”, prowadzone przez ks. Rafała Jarosiewicza oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej (www.kochaj.my). Są to zamknięte rekolekcje ewangelizacyjne z modlitwą uzdrowienia. Rejestracja na stronie festiwalwiary.pl. Tam również bliższe szczegóły.

Poniżej program rekolekcji.katechezykatechezy

O festiwalu

Geneza

<:article><:article><:article><:article><:article><:article>

Jest rok 2012/2013. Kościół ustanawia Rok Wiary i wzywa do nowej ewangelizacji. A że kiedy Kościół mówi „A”, nijak nie da się nie powiedzieć „B”, toteż kilkuosobowy zespół księży  i osób świeckich nie wytrzymał i podjął działanie. Zaplanowana w ukryciu i przypieczętowana nazwą „WUZ albo przewóz” (odsyłamy do archiwum) zwariowana akcja, zaciekawiła i przyniosła rozgłos. (W całym wydarzeniu brało udział kilkanaście tysięcy osób, a na adoracji Najświętszego Sakramentu na Hali Podpromie było blisko 3 tys. osób).

<:article><:article> <:article><:article><:article><:article><:article><:article>

Zaplecze modlitewne
Wszystkie Wspólnoty zakonne znajdujące się na terenie diecezji rzeszowskiej modlą się o ewangelizację Rzeszowa. Wiele osób indywidualnych, ofiarowało w intencji ewangelizacji różne wyrzeczenia i posty. Festiwal wiary jest owocem modlitwy.
Ekumenizm
Festiwal Wiary organizowany jest we wspólnocie Wspólnot.
Ruchy, stowarzyszania i duszpasterstwa diecezji rzeszowskiej zaangażowane są  poprzez:
- działania modlitewne
- przynależność do diakonii powołanych dla tego dzieła.
Spotkania organizacyjne korpusu odbywają się w środy o godz. 16.00 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturalnym Ojców Bernardynów. Tam też mieści się Biuro Festiwalu Wiary czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-16.00.
Hierarchia
Całemu przedsięwzięciu błogosławi i duchowo przewodniczy – oczywiście poza Głównym Dowódcą, Bogiem Ojcem – bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
Cele
Chcemy żeby Festiwal obudził w nas wiarę, chcemy ją świadomie przeżywać i doświadczać radości chrześcijańskiej. Organizując różne akcje ewangelizacje, wychodzimy na zewnątrz z tradycyjnych miejsc kultu i modlitwy żeby trafić do wnętrza serc ludzi którzy tam na co dzień nie trafiają. Dlatego Hala Podpromie, dlatego przejścia dla pieszych, dlatego rynek rzeszowski.
Czekamy na Was,
Załoga Festiwalu Wiary
(tekst ze strony festiwalwiary.pl)

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web