Dziennik odpowiada. Czekamy na Wasze pytania

9 października 2014 20:46Komentowanie nie jest możliweViews: 64

pytajnikDlaczego Pan Bóg jest niewidzialny? Czy urodzenie determinuje przynależność religijną? Czy wiara dopuszcza wątpliwości? Czy raj istniał naprawdę? Czy Pan Jezus umarł na krzyżu? Czy spowiednikowi wolno dopytywać się o liczbę grzechów?

Te pytania to wyrywkowe problemy, na które znany teolog, o. Jacek Salij, dominikanin, odpowiedział w swojej klasycznej już książce „Pytania nieobojętne”. Takie książki, tak w przypadku o. Salija, jak i wielu innych teologów i duszpasterzy, stanowią z reguły zebrane odpowiedzi na pytania Czytelników, udzielane wcześniej na łamach różnych katolickich periodyków lub (i) w Internecie.

Każdy z nas ma wiele problemów, pytań i wątpliwości związanych z wiarą. Nie zawsze ma odwagę czy możliwość zasięgnięcia opinii u źródła, czyli zapytania, podyskutowania na ten temat z kompetentną osobą, najczęściej teologiem, duchownym bądź świeckim. Chcemy Wam , drodzy Czytelnicy Dziennika Parafialnego, stworzyć  taką możliwość. Zadawajcie, na adres redakcja@dziennikparafialny.pl  lub redaktornaczelny@dziennikparafialny.pl, pytania (anonimowe, wystarczy imię i miasto, z którego pochodzicie) dotyczące problemów związanych z wiarą, które Was interesują, budzą Wasze wątpliwości czy niejasności. Odpowiedzi na nie będą udzielać osoby kompetentne. Nie chcemy, by była to rubryka jednego autora, jak w przypadku tak znakomitego teologa jak o. Jacek Salij, ale będziemy się zwracać z prośbą o odpowiedź na postawione pytania do osób, które uważamy za biegłe w temacie – teologów duchownych i świeckich, w tym do naszych przyjaciół, autorów związanych z Dziennikiem. Mamy nadzieję, że odpowiedzi ubogacą nie tylko zadającego pytanie, ale także wszystkich Czytelników. Na początek planujemy tę rubrykę raz w miesiącu, gdy się ona rozwinie, a pytań – mamy nadzieję – zacznie przychodzić coraz więcej, to będziemy publikować ją częściej.

Czekamy na pytania i zachęcamy do ich zadawania. Kto pyta, nie błądzi!

Redakcja Dziennika Parafialnego