Dlaczego lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi

12 lipca 2014 16:08Komentowanie nie jest możliweViews: 458

„W lipcu życie chrześcijańskie osłabia się, a życie ziemskie nabiera rozmachu i w tym ferworze tryumfuje zło. Dlatego konieczna jest jakaś pomoc, a znaleźć ją można właśnie we Krwi Chrystusa” – pisał Rafaello Bernardo CPPS, wyjaśniając, dlaczego właśnie w tym miesiącu oddajemy cześć Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

Po miesiącu maju dla Maryi i czerwcu dla Najświętszego Serca Jezusowego, Kościół świadomie ustalił, że miesiąc lipiec będzie poświęcony Najdroższej Krwi Jezusa. Lipiec jest centrum roku słonecznego, jest miesiącem nad miesiącami, miesiącem słońca, które praży swym najintensywniejszym skwarem: a Odkupienie nie jest może stołem obfitującym w cudowne źródło – Boskiej Krwi – wlewanej w dusze przez miłość Chrystusa? Oto dlaczego tak święto, jak i miesiąc Najdroższej Krwi zostały ustanowione w środku roku prawie, by przypomnieć nam pełnię samego Odkupienia. Ale jest jeszcze inny motyw: właśnie w lipcu życie chrześcijańskie osłabia się, a życie ziemskie nabiera rozmachu i w tym ferworze tryumfuje zło. Dlatego konieczna jest jakaś pomoc, a znaleźć ją można właśnie we Krwi Chrystusa.

Rafaello Bernardo CPPS, „Il mese del Preziossismo Sangue”,
tłum. G. Truś, cyt. za: NaszDziennik.pl.

Zachęcamy do udostępniania u siebie naszej grafiki z cytatem.