2Tm 2,3 w Warszawie i Poznaniu

29 marca 2014 18:06Komentowanie nie jest możliweViews: 179

Jaromir Kwiatkowski ●

2 tm7 kwietnia (w poniedziałek) w kościele Paulinów Św. Ducha przy ul. Długiej 3 w Warszawie i  9 kwietnia (w środę) w kościele Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej 88 w Poznaniu, wystąpi grupa 2Tm2,3 – sztandarowa grupa chrześcijańskiej sceny rockowej w Polsce, która wzniosła ten rodzaj muzyki na wyżyny profesjonalizmu, dzięki czemu muzyka chrześcijańska musiała zostać zauważona przez muzyczny „główny nurt”.

Początek koncertów o godz. 20. Wstęp: Warszawa 40 zł, Poznań 35 zł (bilet normalny) i 20 zł (dzieci do lat 12). Dzieci do lat 3 – wstęp wolny. Bilety w cenie 40 zł będzie można kupić przed koncertem.  Rezerwacja biletów: monika@2tm23.art.pl W treści e-maila z zamówieniem należy koniecznie podać, na który koncert jest rezerwacja.

Zespół 2Tm 2,3. zwany potocznie Tymoteuszem, powstał w 1996 r. Jego trzon stanowią: Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockers (znany ostatnio także z projektu „Panny wyklęte”), Robert „Litza” Friedrich z Luxtorpedy i Kazika Na Żywo oraz Tomasz Budzyński z Armii. Na scenie towarzyszą im m.in. Angelika Górny, Krzysztof Kmiecik, Robert Drężek, Beata Polak, Marcin Pospieszalski, Karol Nowacki, Joszko Broda i Kacper Rynek.

2Tm 2,3 zasłynął z połączenia ciężkiej muzyki rockowej z tekstami z Pisma św. (grupa wykonuje wyłącznie takie teksty). Choć trzeba powiedzieć, że muzyka 2Tm 2,3 właściwie od początku szła w dwóch kierunkach: nie rezygnując z „ciężkiego” grania, grupa wykonywała także utwory lżejsze, balladowe, reggae czy nawet medytacyjne.  Podczas koncertów plenerowych 2Tm 2,3 gra „ciężko”, w kościołach daje z reguły koncerty lżejsze, akustyczne.

Co istotne, członkowie 2Tm 2,3 to nie tylko wyśmienici muzycy. Od początku równie wielkie wrażenie robiła na słuchaczach siła ich przekazu, wypływająca z tego, że są to osoby, które – po „dotknięciu” ich przez Pana Boga – przeżyły swoje nawrócenie, o którym opowiadają publicznie i z mocą jako świadkowie wiary.

Grupa ma na koncie 9 płyt, nagrody branży muzycznej (Fryderyki), udział w festiwalach chrześcijańskich, a także koncerty w Polsce i za granicą.

Fot. Wikipedia