O zaprzestanie finansowania aborcji

13 września 2013 15:20Komentowanie nie jest możliweViews: 130

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z nas” ma za cel doprowadzenie do całkowitego zaprzestania finansowania aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach z kasy Unii Europejskiej. Warto wesprzeć tę inicjatywę. Wielka akcja zbierania podpisów odbędzie się od 22 do 29 września.

W projektach finansowanych przez UE w samej Afryce ginie każdego roku 170 tysięcy dzieci w okresie prenatalnym. W myśl obowiązujących w UE przepisów projekt zmian w prawie europejskim może zgłosić siedmiu obywateli z różnych krajów UE. Aby projekt był rozpatrywany przez Komisję Europejską i Parlament Europejski konieczne jest zebranie pod nim co najmniej miliona podpisów obywateli z przynajmniej siedmiu krajów UE. Tymczasem w inicjatywę „Jeden z nas” zaangażowali się przedstawiciele niemal wszystkich krajów Unii. Już ponad milion Europejczyków podpisało się pod projektem. Jest to dotychczas największa w Europie akcja dotycząca ochrony życia.

Już wkrótce, 22 września, w całej Europie odbędzie się dzień zbierania podpisów. W Polsce zbiórka zostanie przedłużona na cały tydzień od 22 do 29 września. 14 listopada do Krakowa przyjadą koordynatorzy z wszystkich krajów biorących udział w Inicjatywie.

– Ufam, że w Krakowie będziemy świętować sukces nie miliona, a może dwóch milionów podpisów. Wierzę, że do końca października aktywnie poprze nas jeszcze wiele osób i społeczności – mówi Michał Baran z Krajowego Komitetu Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej Jeden z Nas. – Chcemy, by oddolny głos obywateli Europy zabrzmiał głośno i wyraźnie, bo wierzymy, że to dopiero początek rewolucji pro-life na starym kontynencie – dodaje.

W skład Komitetu Narodowego EIO „Jeden z Nas” wchodzą m.in. Kaja Godek i Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do Życia, Tomasz Terlikowski z Frondy, prof. Bogdan Chazan z MaterCare Polska czy dr Antoni Zięba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W apelu do Polek i Polaków wystosowanym przez Komitet Narodowy EIO „Jeden z Nas” czytamy m.in.:

Aborcja jako niszczenie życia człowieka w okresie od jego poczęcia do dziewiątego miesiąca życia w łonie matki jest zabójstwem niewinnego i skrajnie bezbronnego człowieka; dodajmy szczególnie okrutnym, bo dokonywanym bez żadnego znieczulenia. Ufamy, że decydenci UE, w której, w imię szacunku do życia człowieka, zniesiono karę śmierci nawet dla największych  przestępców, opowiedzą się za zaprzestaniem finansowania aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich z funduszów UE.

Apelujemy do wszystkich pełnoletnich Polek i Polaków o wsparcie obywatelskiej inicjatywy „Jeden z nas” poprzez złożenie swego podpisu a także propagowanie tej inicjatywy w swojej rodzinie, sąsiedztwie, środowisku pracy. (…) Pragniemy aby Polska, Ojczyzna Jana Pawła II, jednego z największych obrońców życia człowieka od poczęcia po naturalny kres, była także europejskim liderem w liczbie podpisów, zebranych pod tym szczytnym projektem!

Podpisy popierające inicjatywę „Jeden z nas” można składać zarówno w formie tradycyjnej „papierowej”, jak i  wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej. Więcej informacji o inicjatywie oraz formularze można znaleźć na stronie internetowej inicjatywy: http://jedenznas.pl.

Paweł Pomianek / JedenZNas.pl

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web