Gdy liturgia jest żywa, wspólnota jest misyjna

4 lipca 2013 17:07Komentowanie nie jest możliweViews: 245

Dziś do refleksji proponujemy słowa kard. Raymonda Burke’a wypowiedziane 28 czerwca br., na zakończenie międzynarodowej konferencji o liturgii, która odbyła się na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

Żyjemy w zeświecczonym świecie, który trzeba otworzyć na sakralność. Trzeba mu pomóc doświadczyć sakralności. Dobrze sprawowana liturgia doskonale się w tym sprawdza. Pokazuje ona bowiem prymat łaski Boga względem wszystkich naszych inicjatyw. A zatem musimy się zastanowić, jakie jest miejsce liturgii we współczesnym Kościele. Trzeba wyciągnąć wnioski z nawróceń, które dokonują się pod wpływem liturgii. Doświadczenie z mojej diecezji pokazuje, że wspólnoty, parafie, w których liturgia jest żywa, są też wspólnotami prawdziwie misyjnymi.

Cyt. za: http://www.pch24.pl/kard–r–burke–wiernosc-normom-to-nie-rubrycyzm–ale-rezygnacja-z-indywidualizmu,15956,i.html

Zdjęcie:by Geerlingguy, licencja CC