Duże zmiany w Dzienniku Parafialnym. Jaromir Kwiatkowski nowym naczelnym

17 września 2013 12:28Komentowanie nie jest możliweViews: 662

Paweł Pomianek ▼

W najbliższych tygodniach Dziennik Parafialny nabierze rozmachu. Od jutra nowym redaktorem naczelnym portalu zostanie Jaromir Kwiatkowski, znany dziennikarz z Podkarpacia.

Jaromir Kwiatkowski przez 19 lat pracował w najbardziej znanym podkarpackim dzienniku „Nowiny”. Jest też człowiekiem blisko związanym ze środowiskami kościelnymi: członek Domowego Kościoła, autor kilku książek o tematyce religijnej, od kilkunastu lat współtworzy dwumiesięcznik „La Salette Posłaniec Matki Bożej Salentyńskiej”. Obecnie pracuje w podkarpackim dwumiesięczniku „VIP Biznes&Styl”. Regularnie publikuje również w tygodniku „W Sieci”.

Osobiście chcę dodać, że Jaromira od kilku lat uważam za swojego dziennikarskiego mentora, za wielki autorytet; bezkompromisowego obrońcę prawdy, Kościoła, wartości. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, chcę zaznaczyć, że zmiana na stanowisku naczelnego była też od początku do końca moim pomysłem i moją inicjatywą. Od roku Dziennik zwolnił tempo, nieco przystopował, na co niejednokrotnie zwracali uwagę również nasi Czytelnicy. Miałem przekonanie, że jeśli Dziennik ma wrócić do dawnej formy, a nawet pójść zdecydowanie naprzód w stosunku do naszych najlepszych czasów, potrzebujemy prawdziwego profesjonalisty. Taką osobą jest bez wątpienia mój następca na stanowisku naczelnego.

Dziennik na pewno trochę się zmieni także pod względem poglądowym. Otworzy się na więcej środowisk w Kościele. O ile ja jestem bardziej wyczulony na to, co dzieje się w środowiskach pielęgnujących katolicką Tradycję, Jaromir Kwiatkowski ceni o wiele więcej wspólnot i kierunków. W naszym portalu będą pojawiać się zapewne treści, jakich do tej pory tutaj nie było i – jestem o tym przekonany – szersze kręgi w Kościele znajdą coś dla siebie. Jednocześnie wierzę, że o wiernych pielęgnujących tradycyjną liturgię i pobożność będzie nadal ukazywać się wiele ciekawych artykułów, o co będę chciał osobiście zadbać. Zamykając dziś bowiem rozdział pracy naczelnego w Dzienniku, nie kończę absolutnie pracy dla portalu – będę aktywnie wspierał Jaromira w jego działaniach.

Jako że kończę dziś jednak pracę jako naczelny, chcę podziękować tym, dzięki którym Dziennik Parafialny działał i był dla pewnego grona Czytelników cenionym portalem. Dziękuję w pierwszej kolejności Właścicielom Dziennika: Adamowi, Piotrowi, a w sposób szczególny p. Stanisławowi – za wszelką pomoc. W drugiej kolejności chcę podziękować Autorom. Z imienia wymienię tych, którzy najwięcej i najbardziej regularnie dla nas pisali: ks. Tomasza Blicharza, ks. Juliana Wybrańca, ks. Krzysztofa Wilczkiewicza, Tomasza Powyszyńskiego, moją Żonę Anię, Marcina Stradowskiego. Spośród współpracowników portalu chcę szczególnie podziękować p. Małgorzacie Patrzyk. Bóg zapłać każdemu z osobna (także niewymienionym imiennie) za wszelką pomoc!

Serdecznie zapraszam od jutra do nowej jakości Dziennika Parafialnego!

dp-slider

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web