Tworzyć wspólnotę życia i miłości. Homilia Benedykta XVI

14 czerwca 2012 12:14Komentowanie nie jest możliweViews: 170

„Nie tylko Kościół powołany jest do tego, aby być obrazem Jedynego Boga w trzech osobach, lecz także rodzina, oparta na małżeństwie zawartym między mężczyzną a kobietą” – mówił 3 czerwca w Mediolanie w homilii podczas Mszy kończącej Światowe Spotkanie Rodzin papież Benedykt XVI.

Na początku „Stworzył Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się»” (Rdz 1,27-28). Bóg stworzył istotę ludzką jako mężczyznę i kobietę, równych w godności, ale także z właściwymi sobie i dopełniającymi się cechami, aby dwoje było darem dla siebie nawzajem, aby doceniali siebie oraz tworzyli wspólnotę życia i miłości.

Posłuchaj homilii Benedykta XVI w całości: