Tradycjonaliści spotkają się w Rzymie

20 sierpnia 2012 13:39Komentowanie nie jest możliweViews: 89

3 listopada br., w ramach Roku Wiary, ma się odbyć w Rzymie spotkanie katolików korzystających z możliwości uczestnictwa we Mszy tradycyjnej. To uczestnictwo stało się zdecydowanie bardziej powszechne dzięki wydanemu przez Benedykta XVI w lipcu 2007 r. motu proprio „Summorum Pontificum”. Pielgrzymkę zakończy Eucharystia w bazylice watykańskiej.

Wcześniej, 10 września, ma się odbyć oficjalna prezentacja spotkania. Odpowiedzialnym za jego przeprowadzenie została specjalnie utworzona w tym celu przez różne środowiska wiernych Międzynarodowa Grupa na Rzecz Summorum Pontificum. Ideą spotkania jest wyrażenie poparcia katolickich konserwatystów dla działań ojca świętego
oraz przypomnienie o potrzebie sprawowania liturgii według tradycyjnego Mszału.

Wedle badań przeprowadzonych przed dwoma laty, Msza Święta „trydencka” jest regularnie sprawowana w 30 krajach świata.

Rok Wiary rozpocznie się 11 października br. w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II oraz w trzydziestą – opublikowania nowego Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zakończy się zaś 24 listopada 2013 roku, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Oprac. PP

Źródło: