Tarnowiec: XII Ogólnopolska Pielgrzymka pokutno-wynagradzająca za grzechy przeciw życiu

11 lipca 2012 19:46Komentowanie nie jest możliweViews: 252

Poniższy artykuł został opublikowany na stronie parafii w Tarnowcu: http://www.sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl/?p=main&what=63.

7.07.2012 r. przed godz. 10, Pielgrzymi przygotowują się do udziału w Drodze Krzyżowej wiodącej na Kalwarię Miliarda Nienarodzonych. Strażacy, zawsze stający na straży ludzkiego życia, ponieśli krzyż. Młodzież z naszej parafii przygotowała oprawę muzyczno-wokalną nabożeństwa. Niektórzy spośród uczestników spotkania pielgrzymkowego mieli możliwość przedstawienia swoich spostrzeżeń i refleksji na antenie Radia Via z Rzeszowa.

Mszy świętej wynagradzającej za grzechy przeciw życiu przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski. „Jeśli chcemy być obrońcami życia musimy być stanowczy w naszych postawach. Nie możemy popierać tego, co jest przeciwko Bogu, nie możemy popierać praw, które poniżają człowieka i czynią go niewolnikiem. Nie możemy popierać praw, które zabijają człowieka w imię tego, aby drugi człowiek mógł żyć. To niesprawiedliwe, to niegodne, to sprzeciwia się Bogu. My jako obrońcy życia musimy być świadomi tego, że jesteśmy solą tej ziemi” – mówił w homilii ks. dr Przemysław Drąg, duszpasterz rodzin diecezji rzeszowskiej. Liturgię pięknym śpiewem ubogacił chór Jutrzenka, a po zakończonej Eucharystii, rodzina państwa Radoniów wzruszającym koncertem skłoniła zgromadzonych do refleksji. Po części modlitewnej odbyła się agapa – w Domu Pielgrzyma rozdano przygotowany posiłek i słodycze oraz napoje. Wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego zakończyła spotkanie pielgrzymkowe.

Strażacy, zawsze stający na straży ludzkiego życia, ponieśli krzyż.

Młodzież z naszej parafii przygotowała oprawę muzyczno-wokalną nabożeństwa.

W aspekcie Drogi Krzyżowej Pana Jezusa rozważane były fragmenty nauczania Jana Pawła II na temat ochrony życia.

Homilię wygłosił ks. dr Przemysław Drąg, duszpasterz rodzin diecezji rzeszowskiej.

Pod podanym adresem (tutaj) możesz także obejrzeć zdecydowanie szerszą galerię zdjęć.

—————-

Artykuł został opublikowany w dziale „Moja parafia”. Udostępniamy i upowszechniamy tutaj ciekawe artykuły ze stron internetowych różnych polskich parafii. Strony parafialne mają zazwyczaj zasięg ograniczony i są skierowane do członków i sympatyków danej parafii, a artykuły tam umieszczane bardzo często powinny sięgać do zdecydowanie szerszego grona odbiorców. Publikacja za zgodą osób redagujących strony parafialne.