Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!

7 kwietnia 2012 19:50Komentowanie nie jest możliweViews: 381

Rozpoczynamy czas radości z Chrystusowego Zmartwychwstania! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!

Przed chwilą w wielu polskich kościołach zakończyła się uroczysta Wigilia Paschalna, która rozpoczęła obchody Zmartwychwstania Chrystusa. W niektórych parafiach odbyła się już (albo właśnie się odbywa) procesja rezurekcyjna. Wiele rodzin zasiada do uroczystej kolacji wielkanocnej, składa sobie życzenia. Rano, zgodnie z polską tradycją, zasiądziemy do jeszcze bardziej uroczystego śniadania – być może w szerszym gronie rodzinnym.

Zmartwychwstanie to najbardziej podniosły, najbardziej uroczysty dzień w całym roku liturgicznym. Przyłączając się do życzeń p. Stanisława Grochmala, które w imieniu naszej Redakcji złożył wszystkim Czytelnikom Dziennika w czwartek, chciałbym życzyć tej prawdziwej, głębokiej radości od Zmartwychwstałego. Nadziei życia wiecznego, którą Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią tak bardzo napełnia. Dobrych, radosnych, Świąt w gronie najbliższych. Wielu Bożych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.

A do życzeń łączę chyba najbardziej znaną polską pieśń o tematyce wielkanocnej. Jej podniosłość niech wprowadza nas w radość Zmartwychwstania.

W imieniu zespołu redakcyjnego Dziennika Parafialnego
Paweł Pomianek, redaktor naczelny