Pamiętajmy o nich w modlitwie!

10 kwietnia 2012 15:59Komentowanie nie jest możliweViews: 99

Dwa lata temu, 10 kwietnia 2010 r., miało miejsce jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii naszego kraju. Pod Smoleńskiem rozbił się samolot z polską delegacją na rocznicę wydarzeń katyńskich z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele.

Oprócz prezydenta i jego małżonki Marii, zginęło wiele ważnych osobistości polskiego życia publicznego, wojska, Kościoła. Wśród zmarłych byli m.in.:

• Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie,
  • Janusz Kurtyka, prezes Instytutu Pamięci Narodowej,
  • Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich,
  • Sławomir Skrzypek, prezes NBP,
  • Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego,
  • Gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego,
  • Ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta RP.

Druga rocznica jest tym bardziej bolesna, że okoliczności tragedii ciągle nie zostały wyjaśnione, a sprawa katastrofy została wykorzystana do partyjnej walki z przeciwnikami politycznymi.

Dziś pamiętajmy szczególnie o modlitwie za zbawienie wieczne dla tragicznie zmarłych, o siły dla ich rodzin, o należyte, godne potraktowanie pamięci ofiar. W szczególnie trudnych czasach módlmy się także za naszą Ojczyznę.

Oprac. Paweł Pomianek