Marcin Stradowski OPs, Rozważania na każdy dzień, cz. V

11 kwietnia 2012 10:22Komentowanie nie jest możliweViews: 272

Dziennik Parafialny poleca kolejny tom Rozważań na każdy dzień naszego stałego współpracownika Marcina Stradowskiego. Obecny tom pomoże przeżywać najradośniejszy czas w całym roku liturgicznym – okres wielkanocny. Lekturę polecamy nie tylko obecnym klubowiczom Libenter.pl, ale zachęcamy do niej również tych, którzy jeszcze nie zakupili abonamentu na przeszło sto publikacji elektronicznych.Pisząc rozważania na każdy dzień roku liturgicznego, członek trzeciego zakonu dominikańskiego stworzył każdemu Czytelnikowi doskonałą okazję, by codziennie oddać się krótkiej refleksji i stale pogłębiać swoje życie duchowe. Przeczytanie jednego rozważania zajmuje ok. 5 minut, a może doprowadzić do istotnych refleksji nad życiem religijnym.

W kilku pierwszych rozważaniach niniejszego tomu autor koncentruje się na radości Zmartwychwstania, a w ostatnich na tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. Dużo miejsca w tomie poświęca rozważaniom nt. Bożego Miłosierdzia, modlitwy, liturgii, w tym także nowemu ruchowi liturgicznemu zainicjowanemu przez obecnego papieża. Chętnie odwołuje się do tekstów teologów oraz świętych Kościoła. Jak zawsze przede wszystkim opiera się na nauczaniu Benedykta XVI. Odwołuje się jednak również do kard. Stefana Wyszyńskiego, św. siostry Faustyny, św. Bernarda z Clairvaux czy Hansa Ursa von Balthazara. Nawiązuje także do postaci św. Piusa V, Matki Teresy z Kalkuty czy św. Dominika.

Jako że na okres wielkanocny przypada również rocznica beatyfikacji Jana Pawła II, Stradowski wiele miejsca poświęca polskiemu papieżowi. Fragmenty tych tekstów mają wymiar szczególnie osobisty – autor wspomina m.in. swoje nawrócenie.

Marcin Stradowski (ur. w 1972 r.) jest mężem Kasi i ojcem dwóch synów: Piotrka i Michała. Mieszka w Warszawie. Jest świeckim dominikaninem (tercjarzem – OPs). Za patrona obrał św. Jacka – pierwszego polskiego dominikanina – oraz bł. Jana z Vercelli. Jest autorem cenionych przez Klubowiczów Libenter.pl książek. Jego publikacja pt. Źródło znajduje się na czwartym miejscu wśród najchętniej pobieranych.

Rozważania, t. IVMarcin Stradowski OPs,
Rozważania na każdy dzień, cz. V: Okres Wielkanocny

ISBN: 978-83-62657-41-4
Liczba stron: 74

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web