Jan Paweł II odmienił ich życie

18 kwietnia 2011 16:22Komentowanie nie jest możliweViews: 125

zwyciezcyPaweł Zuchniewicz posiada niezwykłą umiejętność pisania o rzeczach z pozoru mało pasjonujących tak porywająco, że naprawdę trudno oderwać się od czytania.

W swym opowiadaniu autor opisuje życie młodego małżeństwa – Agaty i Piotra – którym ślubu udzielał przyjaźniący się z rodzicami Agaty sam kardynał Karol Wojtyła. Jednak wspólne życie młodych małżonków od samego początku nie jest usłane różami. Gdy rodzi się ich pierwszy synek, Leszek, Agata i Piotr stopniowo oddalają się od siebie. W końcu mężczyzna przeprowadza się do drugiego pokoju.

Małżeństwo zdaje się zmierzać ku rozpadowi, a mały Leszek bardzo źle znosi napiętą atmosferę w domu. Przychodzi jednak rok 1979 i pierwsza wizyta papieża-Polaka w swoim kraju. Te dni są swoistym przełomem w życiu Agaty i Piotra.

Oczywiście rodzinnych problemów, które trwają latami, nie sposób zakończyć poprzez jedno wydarzenie. To dopiero początek. W niedługim czasie pojawiają się kolejne, poważniejsze kłopoty, jednak ta chwila rozpoczyna pewną drogę. Jeśli chciałbyś wiedzieć, jak trudna była to droga oraz kto przyczynił się do stopniowego wzrastania młodych małżonków – odsyłam do „Zwycięzców”.

Warto dodać, ze historia jest świetnie umiejscowiona w realiach historycznych. W fabułę wplecione zostało wiele cytatów z autentycznych wypowiedzi Jana Pawła II. Znakomicie ukazany też został klimat, jaki panował w naszym kraju podczas pierwszej podróży Jana Pawła II do Polski, zamachu na placu Świętego Piotra czy śmierci kardynała Wyszyńskiego. W książce ukazano też bardzo ciekawie realia Francji pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, relację Francuzów do Polaków, do Kościoła i do Jana Pawła II.

Jeśli ktoś uznałby po przeczytaniu powyższego, że to nudna książka, przesycona historią i nauką Kościoła, spieszę wyjaśnić, że nic z tych rzeczy. Wszystko, co wyżej wymieniłem, zostało podane niezwykle przystępnie i ciekawie do tego stopnia, że sam byłem zaskoczony.

Książka jest nie tylko niezwykłym przykładem na to, jak wielki wpływ na ludzi miał Jan Paweł II, ale też może dać bardzo wiele do myślenia, gdy chodzi o kwestie wiary i życia rodzinnego. Nie dość, że czyta się ją jednym tchem, to jeszcze w dodatku wiele można się z niej nauczyć… A są też momenty, gdy można się wzruszyć…

Paweł Pomianek

Link do książki: http://www.libenter.pl/ebook/zwyciezcy

Zobacz inne publikacje Pawła Zuchniewicza: http://www.tolle.pl/wybrani-autorzy/pawel-zuchniewicz

Poleć innym!

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dyskusja

Tagi:
Email
Print
WP Socializer Aakash Web